• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Dvorského a Honzeka považuje expert za najväčšie nádeje svojich klubov

Dvorského a Honzeka považuje expert za najväčšie nádeje svojich klubov

V júni bol Dvorský slovenskou draftovou jednotkou, keď si ho klub St.

11.9.2023 (SITA.sk) - Slovenskí hokejoví útočníci Dalibor Dvorský a Samuel Honzek patria v súčasnosti medzi hráčov s najväčším potenciálom presadiť sa raz v zámorskej NHL, čo potvrdili ich pozície na tohtoročnom vstupom drafte nováčikov.

Zbieral takmer pol bodu na zápas

Logan Horn z portálu The Hockey Writers ich dokonca považuje za najväčšie nádeje svojich klubov pred začiatkom sezóny 2023/2024.

Osemnásťročný center Dvorský počas tohto leta podpísal zmluvu s klubom najvyššej švédskej súťaže IK Oskarshamn, v ostatných dvoch sezónach hrával za druholigový AIK Štokholm. V júni bol slovenskou draftovou jednotkou, keď si ho klub St. Louis Blues vybral z 10. miesta.

„Mal skvelú sezónu medzi mužmi vo Švédsku, zbieral takmer pol bodu na zápas. V juniorskom tíme ukázal, že je o krok pred rovesníkmi, keď mal priemer viac než dva body na zápas. Musí popracovať na prechodovej hre, ale keď už je v útočnom pásme, je neustále hrozba. Dokáže udržať puk na hokejke, vytvárať gólové šance a rozdávať presné prihrávky," myslí si Horn o Zvolenčanovi.

Po zranení dlhšie nehral

Honzek bol v ostatnej sezóne druhý najproduktívnejší hráč tímu Vancouver Giants v základnej časti juniorskej WHL napriek tomu, že po zranení z majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov nehral niekoľko mesiacov. Na drafte si ho vybral klub Calgary Flames zo 16. priečky.

„V prvej sezóne v zámorí bol pôsobivý. Pred zranením mal najlepší bodový priemer v tíme a patril k najproduktívnejší hráčom v lige. Úspešne hral v presilovkách aj oslabeniach, súperov trápil svojou postavou a silou. Je skvelý korčuliar, vďaka čomu dobre napáda rozohrávku. Má veľký potenciál ako obojsmerný hráč," uviedol expert o 18-ročnom Trenčanovi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie