• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Druhý dôchodkový pilier čakajú od mája zmeny. Automatický vstup sa netýka len mladých ľudí

Druhý dôchodkový pilier čakajú od mája zmeny. Automatický vstup sa netýka len mladých ľudí

V minulom roku vstúpilo na trh práce takmer 45-tisíc prvopoistencov, ktorým vznikla povinnosť platiť odvody na dôchodkové poistenie.

Od začiatku mája tohto roka sa zavádza automatický vstup mladých ľudí do druhého dôchodkového piliera. Ak im vznikne prvé dôchodkové poistenie, teda sa prvýkrát zamestnajú, automaticky sa stanú účastníkmi sporivého piliera.

Výber DSS

Vyplýva to z novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení, ktorá nadobudne účinnosť od 1. mája tohto roka. V tlačovej správe to uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr.

Osoby automaticky vstupujúce do druhého piliera budú mať možnosť počas prvých 180 dní od vzniku dôchodkového poistenia zvoliť si dôchodkovú správcovskú spoločnosť (DSS) sami. Ak tak v tejto lehote neurobia, DSS im určí Sociálna poisťovňa.

Osoby do 40 rokov

Každému sporiteľovi, ktorému vznikne účasť v druhom pilieri takto automaticky, však zostane možnosť do dvoch rokov z druhého piliera vystúpiť.


Automatický vstup do druhého piliera sa pritom týka nielen mladých ľudí, ktorí v súčasnosti končia štúdium a po 1. máji tohto roka sa prvýkrát zamestnajú, ale tiež osôb do 40 rokov, ktoré predtým nemali povinnosť platiť odvody na dôchodkové poistenie a po 1. máji tohto roka im vznikne.


V minulom roku vstúpilo na trh práce takmer 45-tisíc prvopoistencov, ktorým vznikla povinnosť platiť odvody na dôchodkové poistenie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie