• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Doprava v Žilinskom kraji sa vracia do štandardného režimu, cestovné poriadky však prešli zmenami

Doprava v Žilinskom kraji sa vracia do štandardného režimu, cestovné poriadky však prešli zmenami

Cestujúci majú ešte stále možnosť získať u dopravcov dopravnú kartu zadarmo, pričom náklady na jej vydanie hradí kraj.

Doprava v Žilinskom kraji prechádza momentálne z prázdninového do štandardného režimu. Ako ďalej informovali predstavitelia kraja, zároveň došlo v predchádzajúcich mesiacoch k masívnej zmene cestovných poriadkov v regiónoch Liptov, Orava, Kysuce a Horné Považie.

Nové cestovné poriadky

Posledný región Turiec je na pláne od októbra tohto roka. Zmeny pritom zahŕňajú komplexnú harmonizáciu a najmä nadväznosť spojov medzi železničnou a autobusovou dopravou a tiež medzi autobusmi navzájom.

„V porovnaní s pôvodným cestovným poriadkom pribudlo 600 000 objednaných kilometrov. Nové cestovné poriadky sme sa snažili maximálne zjednodušiť, spravidelniť a nastaviť režimy premávania počas pracovných dní, školských prázdnin a tiež počas dní pracovného pokoja,“ uviedla šéfka Žilinského kraja Erika Jurinová.

Doplnila, že úpravu cestovných poriadkov kraj prerokoval s miestnymi samosprávami a návrhy boli tiež predložené na pripomienkovanie cestujúcej verejnosti a následne boli zapracované do zmien.

Dopravná karta

Akékoľvek ďalšie námety na zlepšenie fungovania verejnej dopravy v Žilinskom samosprávnom kraji kraji môže verejnosť zaslať na emailovú adresu info@idzk.sk.

Kraj tiež pripomenul, že cestujúci majú ešte stále možnosť získať u dopravcov dopravnú kartu zadarmo, pričom náklady na jej vydanie hradí kraj.


Táto možnosť potrvá do ukončenia Európskeho týždňa mobility, teda do 22. septembra. Kartu je možné obdržať v klientských a zákazníckych centrách dopravcov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie