• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Domácnosti si ešte pred letom stíhajú nainštalovať klímu. Koľko eur si musia pripraviť?

Domácnosti si ešte pred letom stíhajú nainštalovať klímu. Koľko eur si musia pripraviť?

Energetici sú presvedčení, že aj pre domácnosti sú výhodnejšie inštalované klimatizácie ako prenosné. „Inštalované klimatizácie sú menej náročné na spotrebu elektriny.

Tento rok nás podľa viacerých odborníkov čaká extrémne horúce leto. Meteorologické leto už začalo prvým júnovým dňom.

V boji s horúčavami nám pomáhajú aj klimatizačné jednotky. Podľa energetikov si domácnosti ešte stihnú zadovážiť a nainštalovať klímu pred príchodom tých najväčších horúčav.

Ako uviedol pre portál SITA Energetika produktový manažér Východoslovenskej energetiky Stanislav Švidroň, v tomto období je dokonca najvhodnejší čas, kedy sa rozhodnúť pre klimatizáciu. „V lete je vyťaženosť technikov vysoká, čo môže predĺžiť čas medzi objednávkou a realizáciou montáže,“ upozorňuje Švidroň.

Do piatich dní

Domácnosti pre zaobstaranie si klímy veľa urobiť nemusia. Stačí, keď sa obrátia na svojho dodávateľa elektriny.

„Stačí sa obrátiť na našich odborníkov z TermoTeam-u od VSE, ktorí poradia s výberom správnej jednotky a namontujú ju v rámci ceny,“ dodal Švidroň, podľa ktorého dokážu východoslovenskí energetici aktuálne namontovať klimatizáciu do 5 dní od objednávky a úhrady platby.


„V čase najväčších horúčav, keď stúpa dopyt po klimatizáciách, sa doba dodania môže predĺžiť na 14 až 21 dní,“ upozornil. Na klímy od VSE je navyše päťročná záruka. Objednávkový formulár nájdu slovenské domácnosti na stránke www.termoteam.sk, alebo môžu energetikov kontaktovať na čísle *2407. „Tím odborníkov, ktorí zabezpečia montáž či servis, máme v každom kraji,“ zdôraznil.

Za vyše tisíc eur

Cena klimatizácie sa odvíja od mnohých faktorov. Závisí od toho, koľko miestností chce domácnosť chladiť, aká je veľkosť miestností, ale aj od komfortných prvkov klimatizácie, ako je napríklad ovládanie pomocou aplikácie, špeciálne filtre, dizajn a podobne. „Kvalitná klimatizácia s odbornou montážou od VSE je v cene od 1 254 eur prípadne od 24,5 eur pri mesačných splátkach,“ hovorí Švidroň.


TermoTeam od VSE pritom ponúka aktuálne jedny z najlepších značiek na trhu – Samsung a Daikin. „Už v stredných radách našich klimatizácií sú dostupné veľmi príjemné funkcie, bez ktorých si už po niekoľkých použitiach nebudete vedieť predstaviť horúce dni a hlavne večery inak. Mám na mysli napríklad funkciu dobrý spánok, ktorá zákazníkom zabezpečí optimálnu teplotu a vlhkosť prostredia počas jednotlivých fáz spánku – zaspávania, hlbokého spánku a prebúdzania, presne tak ako to vaše telo prirodzene potrebuje. Pre mňa je to naozaj neoceniteľná vec počas horúcich letných noci. V kombinácii s bezprievanovou technológiou WindFree je pocit príjemného chladu naozaj nevtieravý,“ doplnil.

Minimálne náklady

Po nainštalovaní klimatizácie musí domácnosť počítať aj so zvýšenými nákladmi na energie, aj keď tie sú prijateľné. Náklady na prevádzku klímy samozrejme závisia od veľkosti a intenzity používania klímy. Priemerná spotreba klimatizácie je počas letnej sezóny podľa východoslovenských energetikov približne 25 eur.

Výhodnejšie inštalované klímy

Energetici sú presvedčení, že aj pre domácnosti sú výhodnejšie inštalované klimatizácie ako prenosné. „Inštalované klimatizácie sú menej náročné na spotrebu elektriny. Umiestnenie pod stropom šetrí obytný priestor a zároveň sú výkonnejšie ako prenosné verzie,“ dodal odborník z VSE.

Servis klimatizácie

Klimatizácia, tak ako každé zariadenie, potrebuje na správnu funkčnosť pravidelný servis. „Pri klimatizáciách od VSE máte možnosť predplatiť si servis, čo zákazníkovi zaručí nemennú cenu za servis, zároveň sa vám každý rok pripomenieme so servisom. Čiže zákazník si nemusí pamätať, kedy je čas na servis,“ doplnil Švidroň.

Klímou sa dá aj kúriť

Klimatizácie môžu domácnosti využívať aj mimo letnej sezóny. Klimatizáciou si môžu hlavne domácnosti žijúce v bytoch s centrálnym vykurovaním dokurovať priestor v období, keď ešte nie je spustené centrálne vykurovanie. „Podobne to platí aj pre rodinné domy v období mimo vykurovacieho obdobia,“ konštatoval Švidroň.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie