• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Doležal predpokladá jesenný prílev odídencov z Ukrajiny. Dopravcov preto žiada, aby pomohli pri ich preprave

Doležal predpokladá jesenný prílev odídencov z Ukrajiny. Dopravcov preto žiada, aby pomohli pri ich preprave

Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyplatilo autobusovým a nákladným cestným dopravcom za prepravu ľudí a tovaru v rámci pomoci Ukrajine doteraz takmer 2 milióny eur.

Eskalácia napätia

Rezort v stredu informoval, že opätovne zabezpečí takúto prepravu a vyzýva dopravcov s voľnými kapacitami, aby sa podobne ako na jar zapojili do prepravy odídencov z Ukrajiny a humanitárnej pomoci susednej krajine.

„V súčasnosti sa všetky ministerstvá pripravujú na potenciálnu jesennú, resp. zimnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine, ktorá spôsobí opätovný prílev utečencov na Slovensko. Poskytneme im rovnakú pomoc, ako to bolo na jar,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Dotazník pre dopravcov

Prvú výzvu dopravcom zverejnilo ministerstvo v marci. Aktuálne sa môžu dopravcovia prihlásiť na adrese TU. „Následne dostanú dotazník, aby bolo možné transparentným spôsobom vybrať takých dopravcov, ktorí zabezpečia prepravu efektívnym spôsobom,“ priblížil Martin Petro z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Autobus plný detí sa za obcou Lubina zrazil s autom, cestu museli uzavrieť (foto)

autobus plny deti sa za obcou lubina zrazil s autom cestu museli uzavriet foto

7.6.2023 (SITA.sk) - Na ceste III/1239 za obcou Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom sa zrazil autobus s osobným autom. Informujú o tom polícia na sociálnej sieti Facebook .

V autobuse sa viezlo 27 detí a štyri dospelé osoby. „Zranený vodič motorového vozidla, ktorý bol zakliesnený vo vozidle, je v starostlivosti záchranárov a letecky bol prevezený do nemocnice," priblížila polícia s tým, že všetky deti sú bez zranenia.

Cestu lll/1239 museli po nehode uzavrieť.


Počasie