• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Dočasnú PN budú lekári povinne potvrdzovať elektronicky, skončí sa ročné prechodné obdobie

Dočasnú PN budú lekári povinne potvrdzovať elektronicky, skončí sa ročné prechodné obdobie

Od začiatku júna minulého roka do 29. mája tohto roka prijala Sociálna poisťovňa 373,5 tisíca elektronických PN.

Dočasnú pracovnú neschopnosť (PN) budú všetci lekári od začiatku júna už povinne vystavovať elektronicky. Skončí sa tak ročné prechodné obdobie, počas ktorého bolo vystavovanie elektronických PN pre lekárov dobrovoľné.

Približne štyria z desiatich lekárov pritom v minulom mesiaci ešte neprešli na potvrdzovanie PN elektronickou formou.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr, podiel PN vystavených elektronicky na celkovom počte vystavených PN v apríli dosiahol 56,5 percenta. „Za apríl 2023 evidujeme 33 765 elektronických PN a 26 038 papierových PN,“ uviedol.

Od začiatku júna minulého roka do 29. mája tohto roka prijala Sociálna poisťovňa 373,5 tisíca elektronických PN.

V systéme elektronickej PN chorý občan navštívi lekára, ktorý mu vystaví PN elektronicky a o všetko ostatné sa už starajú úrady. Občan na PN už nemusí vypisovať žiadosť o nemocenskú dávku, keďže postačuje vystavenie elektronickej PN.


Po vystavení elektronickej PN spolu komunikujú ambulantné softvéry, Národné centrum zdravotníckych informácií a Sociálna poisťovňa. Sociálna poisťovňa komunikuje so zamestnávateľom a poistenec vidí informácie o PN v elektronickom účte poistenca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie