• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Do práce sa po Kiššovi vracia aj vyšetrovateľ Mašin. Nad Šutajom Eštokom vyhrávajú 2:0, odkázal Kubina

Do práce sa po Kiššovi vracia aj vyšetrovateľ Mašin. Nad Šutajom Eštokom vyhrávajú 2:0, odkázal Kubina

Sudca v najnovšom rozhodnutí nešetril kritikou a ministrovi vnútra vytkol, že sa v personálnom rozkaze síce odvoláva na obvinenie čurillovcov, no ignoruje rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave.

15.11.2023 (SITA.sk) - Mestský súd Bratislava IV v stredu rozhodol, že do práce sa vracia aj vyšetrovateľ Štefan Mašin. Uviedol to na svojej sociálnej sieti Peter Kubina, advokát obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) okolo Jána Čurillu s tým, že nad ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom tak vyhrávajú 2:0.

Minister ho vraj odstavil neoprávnene

Kubina na sociálnej sieti zverejnil aj celé znenie neodkladného opatrenia. „Pre senzácie a konšpirácie chtivých dodávam, že sudca nebol môj spolužiak. A za zmienku azda ešte stojí, že zvyšných päť návrhov, kde na rozhodnutie súdu stále čakáme, je odôvodnených úplne totožne ako tento," vyhlásil Kubina.

Portál Aktuality.sk pripomenul, že po policajnom viceprezidentovi Brankovi Kiššovi má tak už aj ďalší vyšetrovateľ v rukách neodkladné opatrenie, že ho Šutaj Eštok odstavil neoprávnene, pretože Mašin má status chráneného oznamovateľa trestnej činnosti. Minister vnútra túto skutočnosť však ignoroval.

Sudca Jakub Obert uviedol, že Šutaj Eštok, ktorý sa negatívne vyjadroval na adresu žalobcu a čurillovcov, následne dva dni po vymenovaní do funkcie ministra vydal personálne rozkazy, ktorými žalobcu dočasne pozbavil výkonu štátnej služby a ukončil poverenie žalobcu výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie.

Rozkaz Šutaja Eštoka nespĺňal ani základne požiadavky

Urobil tak bez toho, aby požiadal o predbežný súhlas Úrad na ochranu oznamovateľov, a to napriek tomu, že žalovaný mal vedomosť o tom, že žalobcovi bola prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR poskytnutá ochrana," rozhodol Obert a upozornil aj na to, že rozkaz Šutaja Eštoka nespĺňal ani základne požiadavky a dostatočne neodôvodnil svoje rozhodnutie.

Ako Obert vysvetlil, v takomto odôvodnení musí byť konkretizované dôvody, prečo nemôžu nechať policajta vo výkone štátnej služby, a teda uviesť, aký dôležitý záujem štátnej služby by jeho ponechaním v službe bol ohrozený, prípadne ako by mohol policajt ohrozovať priebeh objasňovania jeho konania, ak by nebol dočasne pozbavený výkonu služby.

„V predmetnom personálnom rozkaze ministra vnútra tieto skutočnosti nie sú vôbec konkretizované, keďže odôvodnenie tohto rozhodnutia obsahuje len strohú citáciu zákonného textu," dodal Obert.

Portál Aktuality.sk uviedol, že sudca v najnovšom rozhodnutí nešetril kritikou a ministrovi vnútra vytkol, že sa v personálnom rozkaze síce odvoláva na obvinenie čurillovcov, no ignoruje rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave. V októbri 2021 sa v ňom skonštatovali, že stíhanie vyšetrovateľov je nedôvodné. Navyše podľa neho minister takýmto spôsobom zasiahol len voči žalobcov

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie