• Dnes je: Streda 27. októbra 2021 meniny má Sabína

Do marca 2021 využilo dočasnú ochranu päť podnikateľských subjektov na Slovensku

Do marca 2021 využilo dočasnú ochranu päť podnikateľských subjektov na Slovensku

V marci 2021 súdy rozhodli o poskytnutí dočasnej ochrany podnikateľov pred veriteľmi iba dvom podnikateľským subjektom.

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Do 31. marca 2021 dočasnú ochranu zo strany súdov využívalo celkovo päť podnikateľských subjektov na Slovensku. Počas marca súdy rozhodli o poskytnutí dočasnej ochrany podnikateľov pred veriteľmi iba dvom podnikateľským subjektom.

Zároveň ani jednej spoločnosti dočasnú ochranu nezrušili pre neplnenie podmienok na jej udelenie. Ako ďalej vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF - Slovak Credit Bureau (CRIF SK), podobne ani jednej spoločnosti súdy po podaní žiadosti dočasnú ochranu nezamietli.

„K najväčším záväzkom nových spoločností pod dočasnou ochranou patria dlhy voči Sociálnej poisťovni. Kým u jednej je to necelých 2-tisíc eur, u druhej dosahujú výšku viac ako pol milióna eur.

Nedisponujeme ale informáciami, koľko tieto subjekty dlžia svojim obchodným partnerom,” dodala hlavná analytička CRIF SK Jana Marková s tým, že z piatich spoločností, ktoré k 31. marcu využívali dočasnú ochranu, tri podnikajú v priemysle, jedna v stavebníctve a jedna v oblasti umenia, zábavy a rekreácie. Najväčšou spoločnosťou „pod dočasnou ochranou“ je Fortischem so sídlom v Novákoch.

CRIF – Slovak Credit Bureau

Spoločnosť CRIF – Slovak Credit Bureau zabezpečuje na Slovensku prevádzku slovenských úverových registrov, bankového a nebankového, prostredníctvom ktorých si banky a stavebné sporiteľne, resp. leasingové a splátkové spoločnosti, overujú bonitu a schopnosť svojich klientov splácať budúce záväzky.

Obom registrom CRIF – Slovak Credit Bureau zabezpečuje technický servis a služby klientskych centier. Firma bola založená v máji 2004, jej jediným akcionárom je medzinárodná skupina CRIF.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie