• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Diskutovaná a polarizujúca. Čo bude ďalej so stavebnou legislatívou?

Diskutovaná a polarizujúca. Čo bude ďalej so stavebnou legislatívou?

Generálny riaditeľ NDS Filip Macháček považuje za potrebné posilniť prípravu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest.

Veľmi diskutovaná a polarizujúca stavebná legislatíva, ako aj to, čo s ňou ďalej od 1. apríla 2024, kedy má nadobudnúť účinnosť stavebná reforma, je jednou z hlavných výziev nového vedenia Ministerstva dopravy SR.

Patrí k ním aj problematika verejného obstarávania v oblasti dopravnej infraštruktúry najmä v prípade Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), Slovenskej správy ciest (SSC) a Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Zabezpečenie pravidelného a predvídateľného financovania

Podľa poradcu ministra dopravy a riaditeľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) Ondreja Mateja ďalšími výzvami tohto rezortu je zabezpečenie pravidelného a predvídateľného financovania projektov aj dostatok verejných zákaziek u týchto troch investorov. Informoval o tom v utorok na tradičnom stretnutí lídrov slovenského stavebníctva, ktoré zorganizovala analytická spoločnosť CEEC Research.

„Musíme sa vysporiadať v prvom rade s dokončením výstavby D1, D3 a rozbehnúť výstavbu R4 až po hranicu s Poľskom,“ povedal Matej. Za kľúčovú označil aj prípravu a realizáciu programu na rekonštrukciu mostov na cestách prvej triedy.


„Máme rozostavaných sedem diaľničných úsekov a niekoľko železničných úsekov. Práve železnica bude kľúčová,“ poznamenal s tým, že finančné prostriedky Európskej únie pôjdu v budúcnosti najmä na železničnú infraštruktúru.

Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest


Generálny riaditeľ NDS Filip Macháček považuje za potrebné posilniť prípravu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest. „V druhom polroku 2023 bolo spustených jedenásť verejných obstarávaní na projektové dokumentácie. Pripravujeme sa na vybudovanie R4, ktorá je súčasťou Via Carpatia, teda spojenie od Kapušian k hraniciam s Poľskom,“ potvrdil nový šéf diaľničiarov.

Za dôležitú označil aj prípravu výstavby zvyšných úsekov D3 na Kysuciach. „V roku 2024 by sme mali spúšťať sedem verejných obstarávaní na výstavbu a zhruba 40 na projektové práce,“ priblížil Macháček s tým, že plánujú obstarávať aj zabezpečenie stavebných dozorov a monitoringu životného prostredia na stavbách. Tieto zákazky by mali stáť asi 750 miliónov eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie