• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Detva chce dostavať budovu mestského úradu o 100-tisíc eur lacnejšie ako pôvodne

Detva chce dostavať budovu mestského úradu o 100-tisíc eur lacnejšie ako pôvodne

Cieľom je vybudovanie nového klientskeho centra, zriadenie turisticko-informačnej kancelárie, rozšírenie kapacity mestského úradu a tým rozšírenie a skvalitnenie služieb.

16.5.2021 (Webnoviny.sk) - Plánovaná dostavba budovy Mestského úradu (MsÚ) v Detve by sa mala uskutočniť za 300-tisíc eur. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca mesta Milan Suja s tým, že nové verejné obstarávanie na zhotoviteľa bolo vyhlásené s upravenou projektovou dokumentáciou.

Ako vyplýva z podkladov súťaží spred roka a súčasnej zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková suma je nižšia o približne 100-tisíc eur ako bolo pôvodne plánované vo verejnom obstarávaní, ktoré pre znižovanie výdavkov samospráva v auguste minulého roka zrušila.

Cieľom je vybudovanie nového klientskeho centra, zriadenie turisticko-informačnej kancelárie, rozšírenie kapacity mestského úradu a tým rozšírenie a skvalitnenie služieb, ktoré zamestnanci MsÚ poskytujú obyvateľom mesta,“ objasnil zámer radnice hovorca.

Realizácia prístavby budovy bude prebiehať po vydaní stavebného povolenia, ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa a priaznivých poveternostných podmienok. „Výstavba prístavby neovplyvní chod mestského úradu, nakoľko sa jedná o samostatný stavebný objekt, ktorý nebude zasahovať do existujúcej budovy MsÚ,“ dodal Suja.

Záujemcovia o realizáciu stavebných prác môžu svoje ponuky posielať do 2. júna, pričom verejný obstarávateľ požaduje od uchádzačov zloženie zábezpeky vo výške 7-tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie