• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Demokrati sa neplánujú vzdať, odporúčajú to však dzurindovcom a ďalším

Demokrati sa neplánujú vzdať, odporúčajú to však dzurindovcom a ďalším

Preferncie Demokratov stúpajú odstúpenie skôr odporúča stranám s nižšími percentami.

19.8.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati neuvažuje o odstúpení z volieb. Poukazuje na to, že jej preferencie stúpajú a odstúpenie skôr odporúča stranám s nižšími percentami.

Priaznivý trend

„Vo všetkých prieskumoch, aj v tých, kde tie celkové výsledky ešte nie sú také, aby sme s nimi boli spokojní, sme zaznamenali rast - vo Focuse sme mali 3,8 percenta, v Mediane dokonca cez štyri percentá. Ten trend je priaznivý. Možno to ide pomalšie, ako by sme chceli, ale stúpame, takže určite sa neplánujeme vzdať,“ uviedla jednotka kandidátky Demokratov Andrea Letanovská v rozhovore pre agentúru SITA.

Letanovská si myslí, že stredopravé strany, ako napríklad strana Mikuláša Dzurindu Modrí, Most-Híd, ktoré majú preferencie na úrovni okolo jedného – dvoch percent, by mali zvážiť odstúpenie z volieb, aby zbytočne neprepadli hlasy.

„Myslím, že toto odporúčanie by mali mať pre nich voliči. Lídri týchto strán by mali pociťovať zodpovednosť smerom k občanom a ja som presvedčená, že tak aj urobia v tej fáze, keď to už bude jasné a zreteľné, že tie hlasy by prepadli. Verím, že sa rozhodnú správne,“ povedala.

Prepadnuté hlasy

Demokrati podľa nej urobili všetko preto, aby sme sa pospájali s čo najväčším počtom menších subjektov. Ako uviedla, nakoniec sa im to aj podarilo, pretože reálne pospájali päť strán, čo je najviac zo všetkých strán, ktoré sa v tomto volebnom období spájali.

„Je to stále málo, vždy sa dá urobiť viac, ale keď nie je vôľa z obidvoch strán, tak jednostranne spojenie nevznikne,“ skonštatovala.

Vo voľbách v roku 2020 prepadlo historicky najviac hlasov, až 28,39 percenta. Podľa Letanovskej reálne hrozí, že aj v týchto voľbách opäť veľa hlasov prepadne. V zóne ohrozenia je nej napríklad aj OĽaNO, ale aj SASKA, KDH a Demokrati.

Nevyspytateľný Matovič

„Strana OĽaNO, ktorá si po vzniku koalície sama posunula hranicu na sedem percent a v niektorých prieskumoch ju nedosahuje a v niektorých je tesne okolo tejto hranice, je vo veľkej zóne ohrozenia. A navyše, koaličný potenciál tejto strany je nulový,“ zhodnotila.

Podľa nej je to zapríčinené jednak vyhlásením lídra OĽaNO Igora Matoviča, že nepôjde do koalície s nikým, kto nepodporí jeho návrh na odmenu 500 eur za účasť vo voľbách a jednak skúsenosťami s jeho vládnutím.

Letanovská je presvedčená, že Matovič je „človek nevyspytateľný, s ktorým sa dá naozaj veľmi ťažko niečo konzistentne dlhodobo pripravovať a jeho vláda je skákanie medzi jednotlivými atómovkami a ohurovaním.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie