• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky

Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky

V rámci opakovaného súdneho procesu uznal vyšší súd v Soule Iho vinným z podplácania exprezidentky Pak Kun-hje.

18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Dediča spoločnosti Samsung I Če-jonga poslal súd v pondelok znovu do väzenia pre jeho účasť na korupčnom škandále z roku 2016 okolo bývalej juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje. Súd mu vymeral dvaapolročný trest odňatia slobody.

Vinný z podplácania prezidentky

V rámci opakovaného súdneho procesu uznal vyšší súd v Soule Iho vinným z podplácania Pak a jej blízkej spolupracovníčky, aby získal podporu vlády pre fúziu medzi dvoma pridruženými spoločnosťami Samsungu v roku 2015.

Dohoda pomohla posilniť jeho kontrolu nad najväčšou obchodnou skupinou v krajine.

Miliardár už vo väzení bol

Iho právnici ho počas procesu vykreslili ako obeť prezidentkinho zneužitia moci a dohodu z roku 2015 opísali ako časť "bežnej podnikateľskej činnosti". Po súde Iho vzali do väzby. Či sa odvolá, jeho právnici neuviedli.

Samsung rozhodnutie súdu zatiaľ nekomentoval. Čo by Iho trest odňatia slobody pre obchodnú skupinu mohol znamenať, zatiaľ nie je známe.

Miliardár už bol pre podplácanie 11 mesiacov vo väzení v rokoch 2017 a 2018. Vlani v septembri ho prokurátori separátne obvinili z manipulácie cien akcií, porušenia dôvery a porušenia auditov týkajúcich sa fúzie v roku 2015.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie