• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Ďalšia pandémia môže byť smrteľnejšia, varuje vedkyňa stojaca za vývojom vakcíny od farmafirmy AstraZeneca

Ďalšia pandémia môže byť smrteľnejšia, varuje vedkyňa stojaca za vývojom vakcíny od farmafirmy AstraZeneca

Gilbertová sa chystá vyzvať vlády, aby zdvojnásobili svoj záväzok voči vedeckému výskumu a pripravenosti na pandémiu, a to aj po tom, čo hrozba COVID-19 ustúpi.

Britská vedkyňa Sarah Gilbertová upozorňuje, že budúca pandémia môže byť nákazlivejšia a smrteľnejšia, ak sa na výskum a prípravy na boj proti novým vírusovým hrozbám nevyčlení viac finančných prostriedkov.

„Nie je to poslednýkrát, čo vírus ohrozuje naše životy a živobytie.

Pravdou je, že ďalší môže byť horší. Mohol by byť nákazlivejší alebo smrteľnejší, alebo oboje,“ uviedla 59-ročná odborníčka, ktorá stála za vývojom vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od farmaceutickej spoločnosti AstraZeneca a Oxfordskej univerzity.

Viac na túto tému by Gilbertová mala povedať v pondelok večer počas prednášky v rámci besedy Richarda Dimblebyho, každoročnej televíznej udalosti obsahujúcej prejavy vplyvných ľudí z oblasti obchodu, vedy a politiky.

Gilbertová sa chystá vyzvať vlády, aby zdvojnásobili svoj záväzok voči vedeckému výskumu a pripravenosti na pandémiu, a to aj po tom, čo hrozba COVID-19 ustúpi. „Pokrok, ktorý sme dosiahli a vedomosti, ktoré sme získali, sa nesmú stratiť,“ argumentuje Gilbertová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie