• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Dalibora Dvorského draftuje podľa expertov Washington alebo St. Louis, Samuel Honzek by mohol ísť do Calgary

Dalibora Dvorského draftuje podľa expertov Washington alebo St. Louis, Samuel Honzek by mohol ísť do Calgary

Ak sa predpoveď naplní, Dvorský sa stretne v jednom tíme s obrancom Martinom Fehérvárym.

9.5.2023 (SITA.sk) - Krátko po pondelkovej draftovej lotérii zverejnili viacerí hokejoví experti svoje predpovede ohľadom prvého kola júnového draftu nováčikov do zámorskej NHL.

Redaktori oficiálneho webu profiligy Adam Kimelman a Mike Morreale odhadli mená hráčov na prvých 16 miestach a obaja zaradili do prvej desiatky slovenského útočníka Dalibora Dvorského. Jeden z nich si spomenul aj na Samuela Honzeka.

Sedemnásťročný center Dvorský skončí podľa Morrealeho v tíme Washington Capitals, ktorému patrí voľba z ôsmeho miesta.

V hre sú aj iné tímy

"Je dobrý korčuliar, skvelý s pukom na hokejke, má dobré hokejové videnie a dokáže si pokryť puk. Zvláda súboje v rohoch klziska a svoj talent ukazuje aj na malom priestore. Očakáva sa, že bude štvrtý Slovák draftovaný v prvom kole za ostatné dva roky," napísal Morreale o Zvolenčanovi, ktorý hráva za švédsky klub AIK Štokholm.

Ak sa jeho predpoveď naplní, Dvorský sa stretne v jednom tíme s obrancom Martinom Fehérvárym. Kimelman zaradil Dvorského o dve priečky nižšie na desiatu, z ktorej by si ho podľa výsledkov lotérie vybral tím St. Louis Blues.

"Má fyzické parametre aj talent na pozíciu centra, ale mohol by sa udomácniť aj na krídle. Kdekoľvek bude hrať, Blues budú za neho radi. Je totiž veľmi inteligentný hráč s naozaj dobrou strelou, na ktorej vyslanie nepotrebuje veľa priestoru," myslí si Kimelman o Dvorskom.

Tomu rôzni zámorskí experti predpovedajú pozície päť až jedenásť, vybrať by si ho mohli aj tímy Arizona Coyotes, Montreal Canadiens, Detroit Red Wings či Vancouver Canucks.

Honzek k Ružičkovi

Osemnásťročný krídelník Honzek by mal doplniť Dvorského v prvom kole draftu, podľa Kimelmana sa dokonca ocitne na 16. pozícii a vyberie si ho klub Calgary Flames. V takom prípade by mohol byť spoluhráčom útočníka Adama Ružičku.

"V jeho prvej sezóne vo WHL vyčnieval hokejovou inteligenciou a silou. Dokáže sa presadiť z protiútokov a využiť svoju robustnú postavu na to, aby odstavil súperových obrancov a získal tým čas na vyslanie svojej rýchlej a tvrdej strely," zhodnotil Kimelman hráča tímu Vancouver Giants z kanadskej juniorskej WHL.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie