• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Číslo 150 na kandidátke spopularizoval Matovič. Ale prečo je pre politikov zaujímavá aj stovka?

Číslo 150 na kandidátke spopularizoval Matovič. Ale prečo je pre politikov zaujímavá aj stovka?

Politológ Miroslav Řádek dodal, že 150-tka sa stala politickou i novinárskou módou.

18.7.2023 (SITA.sk) - Posledné 150. miesto na kandidátnej listine politických strán je mýtus. Tvrdí to politológ z Trenčianskej univerzity Miroslav Řádek, ktorý dodal, že 150-tka sa stala politickou i novinárskou módou.

Samotná 150. nič neprináša

Posledné miesto na kandidátke spopularizoval líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič, ktorého voliči môžu zakaždým nájsť práve na 150. mieste.

Viac o téme: Predčasné voľby 2023 na Slovensku

„Zdá sa, že je to zázračné miesto, ktoré umožňuje okamžité znovuzvolenie. Faktom je, že poslední získavajú najmenej hlasov. Ak kandiduje človek bez väčšej poznateľnosti, bez zásadnej kampane, tak samotná 150. nič neprináša," vysvetlil politológ v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

"Kúzelné" číslo 100

Z miest na kandidátke je podľa neho zaujímavé aj číslo sto, ktoré politici vnímajú ako prevažne zapamätateľné. Řádek však tvrdí, že čísla nie sú kúzelné a bez kampane či snahy zapamätať si daného politika to nepôjde.

Je to kalkul typu - ,nemám čo iné ponúknuť, tak podhodím zaujímavosť, že kandidujem zo 150. miesta´. Interpretuje sa to kresťanskými výrazmi ,poslední budú prvými a prví budú poslednými´," dodal Řádek.

Okrem Igora Matoviča sa na 150. miesto kandidátky „postavil" Milan Mazurek za hnutie Republika či Martin Klus za hnutie Sme rodina. Ďalej Alojz Hlina, ktorý kandiduje na kandidátke strany Sloboda a Solidarita (SaS). Populárne číslo sto bude na kandidátke strany Hlas - sociálna demokracia patriť Patrickovi Linhartovi či Miroslavovi Radačovskému na kandidátke Slovenskej národnej strany.

Rozhodnutie Klusa, ktorý v minulosti pôsobil v strane SaS, kandidovať za hnutie Sme rodina, politológa prekvapilo „Je to politická strana, ktorá svojou výbavou a programovou rétorikou je ideologicky inde ako Martin Klus. Ten vždy inklinoval viac k liberálnejším a jednoznačne prozápadne vymedzeným politickým stranám," uviedol Řádek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie