• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Cirkvi môžu žiadať o kompenzácie vysokých cien energií, podmienky výzvy ostávajú rovnaké

Cirkvi môžu žiadať o kompenzácie vysokých cien energií, podmienky výzvy ostávajú rovnaké

Oprávneným nákladom pre určenie výšky dotácie je súčin množstva zemného plynu alebo elektriny v MWh, ktoré žiadateľ odobral v oprávnenom období, a zvýšenia ceny, ktorú zaplatil za spotrebovanú jednotku vyjadrenú v eur/MWh.

Cirkvi a náboženské spoločnosti môžu od štvrtku žiadať o kompenzácie vysokých cien elektrickej energie a zemného plynu. Taktiež je od štvrtku možné žiadať o kompenzácie za február 2023 pre všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť, ako i vybrané subjekty verejnej správy.

Zároveň je naďalej možné podať žiadosť o kompenzácie vysokých cien energií za január 2023. Informuje o tom Ministerstvo hospodárstva SR.

Podmienky výzvy pre cirkevné subjekty zostávajú rovnaké ako v prípade výzvy pre vybrané subjekty verejnej správy. „Žiadateľom, ktorí splnia podmienky uvedené vo výzvach, bude poskytnutá dotácia vo výške 80 % oprávnených nákladov. Oprávneným obdobím je 1. január až 31. december 2023,“ priblížil rezort hospodárstva. Podmienkou je taktiež vlastný merač, elektromer alebo plynomer.

Oprávneným nákladom pre určenie výšky dotácie je súčin množstva zemného plynu alebo elektriny v MWh, ktoré žiadateľ odobral v oprávnenom období, a zvýšenia ceny, ktorú zaplatil za spotrebovanú jednotku vyjadrenú v eur/MWh. Uvedené zvýšenie ceny sa vypočítava ako rozdiel medzi jednotkovou cenou za dodávku komodity, ktorú žiadateľ zaplatil a jednotkovou cenou za dodávku elektriny vo výške 199 eur/MWh alebo jednotkovou cenou za dodávku plynu vo výške 99 eur/MWh.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie