• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Chorvátsko ponúklo svoje prístavy na export ukrajinského obilia, má ísť o alternatívnu trasu 

Chorvátsko ponúklo svoje prístavy na export ukrajinského obilia, má ísť o alternatívnu trasu 

Ukrajina je jedným z najväčších exportérov obilia na svete.

19.7.2023 (SITA.sk) - Chorvátsko ponúklo svoju železničnú sieť a prístavy na pobreží Jadranského mora ako alternatívnu trasu pre export ukrajinského obilia.

„Chorvátsko je pripravené pomôcť," uviedol štátny tajomník pre politické záležitosti Frano Matušić a dodal, že „chorvátske železnice a prístavy na pobreží Jadranského mora sú jednou z možných alternatívnych trás." Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko výrazne poškodilo globálnu potravinovú bezpečnosť, keď v pondelok oznámilo, že odstupuje od čiernomorskej obilnej dohody umožňujúcej vývoz potravín z ukrajinských čiernomorských prístavov. Túto dohodu v júli 2022 sprostredkovali Turecko a Organizácia Spojených národov.

Viac k téme: Export, obilie, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Chorvátsko ponúklo svoje prístavy na export ukrajinského obilia, má ísť o alternatívnu trasu  © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie