• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika, cvičenie Alertex 2023 bolo plánované

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika, cvičenie Alertex 2023 bolo plánované

Ozbrojené sily žiadajú spoluobčanov, aby neprispievali k šíreniu dezinformácií.

29.5.2023 (SITA.sk) - V nasledujúcich dňoch, najmä na východnom Slovensku, bude možné vidieť rozsiahle presuny vojenskej techniky a materiálu. Ako ďalej informoval hovorca Ozbrojených síl SR (OS SR) Štefan Zemanovič, presuny sú súčasťou previerkového cvičenia Alertex 2023.

„V tejto súvislosti vyzývame, aby občania v prípade kontaktu s presúvajúcimi sa kolónami vozidiel Ozbrojených síl SR dodržiavali pravidlá cestnej premávky a pokyny sprevádzajúcich vozidiel. Filmovaním a fotografovaním vojenských vozidiel ohrozujú v prvom rade samých seba a ostatných účastníkov cestnej premávky," zdôraznil Zemanovič.

Armáda v tejto súvislosti pripomína, že cvičenie Alertex, ako aj všetky aktivity s ním súvisiace, sú dlhodobo plánované. Ich cieľom je preveriť pripravenosť OS SR reagovať na krízové situácie a rôzne formy ohrozenia, ktorým by Slovenská republiky mohla čeliť.

„Žiadame preto spoluobčanov, aby neprispievali k šíreniu dezinformácií týkajúcich sa ozbrojených síl, ktoré sú tu 24 hodín, sedem dní v týždni v prospech obrany a bezpečnosti SR a všetkých jej občanov," dodal hovorca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie