• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Cestovky sú proti preradeniu živnosti na prevádzkovanie cestovnej agentúry z viazaných medzi voľné

Cestovky sú proti preradeniu živnosti na prevádzkovanie cestovnej agentúry z viazaných medzi voľné

Hlavným cieľom tretieho antibyrokratického balíčka je podpora podnikateľského sektora.

7.11.2023 (SITA.sk) - Zámer Ministerstva hospodárstva SR preradiť živnosti na prevádzkovanie cestovnej agentúry a sprievodcu cestovného ruchu z viazaných medzi voľné narazil na odpor.

Proti sa v rámci pripomienkového konania postavila Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) aj Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu.

Navrhujú ponechať viazanú živnosť

Rezort sa zmenu snaží presadiť v rámci tretieho antibyrokratického balíčka, ktorý na sklonku svojho pôsobenia predstavila ešte úradnícka vláda na čele s Ľudovítom Ódorom.

SACKA s preradením živnosti nesúhlasí. „Máme za to, že takýto krok má zásadný vplyv na zníženie ochrany spotrebiteľa," zdôrazňuje.


Prevádzkovanie cestovnej agentúry navrhuje ponechať medzi viazanými živnosťami, zároveň ale odporúča zjednodušiť podmienky na získanie odbornej spôsobilosti k uvedenému oprávneniu.


„Prevádzkovanie cestovnej agentúry - vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v odbore cestovný ruch alebo - vyššie odborné vzdelanie a jeden rok praxe v odbore alebo úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie a dva roky praxe v odbore," znie návrh asociácie.

Tretí antibyrokratický balíček

S návrhom na preradenie živnosti sprievodcu cestovného ruchu z viazaných medzi voľné nesúhlasí ani Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu.


Podľa nej by mala byť ponechaná medzi viazanými, zároveň však navrhuje vytvoriť voľnú živnosť s názvom „Delegát CK, vedúci zájazdu, technický sprievodca“.


Ministerstvo hospodárstva SR predložilo v polovici októbra do medzirezortného pripomienkového konania súbor opatrení, ktoré majú tvoriť tretí antibyrokratický balíček.

Jeho hlavným cieľom je podpora podnikateľského sektora. Väčšina zmien spočíva v úprave takých povinností podnikateľov, ktoré zakladajú neúmerné administratívne či nepriame finančné náklady, alebo v elektronizácii procesov, ktoré prispievajú k vyššej flexibilite a efektívnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie