• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Cesnak zázrak a riešenie pre mnohé naše problémy

Cesnak zázrak a riešenie pre mnohé naše problémy

Cesnak pomáha pri liečbe zápalu ucha a recept je rýchly a jednoduchý.

Okrem toho, že je cesnak jednou z najzákladnejších a najchutnejších prísad do jedál, je tiež veľmi dobrý pre naše zdravie.

A to nielen tým, že ho budeme konzumovať, ale má významné účinky aj pri rôznych maskách na tvár a podobne.

Prečítajte si, ako ho môžeme využiť.

Akné

Jednou z výhod cesnaku sú určite jeho blahodárne účinky na krásu. Cesnaková šťava totiž dokáže liečiť akné. Stačí rozdrviť dva strúčiky cesnaku a dať na zapálené oblasti. Výsledok bude viditeľný počas niekoľkých minút.

Herpes

Táto vírusová infekcia je veľmi nepríjemná, ale liečiteľná. Ak si dáte strúčik cesnaku a budete ho držať priamo na bolestivej oblasti po dobu 10 minút, onedlho by ste sa ho mali zbaviť. Pre lepší účinok postup opakujte aj päťkrát počas dňa.

Zápal ucha

Cesnak pomáha pri liečbe zápalu ucha a recept je rýchly a jednoduchý. Do lyžice s horúcim olivovým olejom pridajte drvený strúčik cesnaku a nechajte stáť po dobu jednej hodiny. Potom dajte pár kvapiek do ucha a opakujte postup dvakrát počas dňa.

Trieska

Malý kus dreva, ktorý sa nám dostane pod kožu, je niekedy ťažké vybrať. Ale s pomocou cesnaku umiestneného na bolestivé miesto a previazaného s bandážou, trieska ľahko vypláva na povrch.

Vypadávanie vlasov

Cesnak je známy pre jeho efektívne obnovovanie vlákien, takže ak vám vypadávajú vlasy, votrite si do nich cesnakové maslo alebo čistý cesnak niekoľkokrát denne a nechajte pôsobiť po dobu najmenej 10 minút.

Kašeľ

Cesnak pôsobí ako antibiotikum, takže tiež pomáha v boji proti kašľu. Dva strúčiky jemne nasekaného cesnaku nechajte stáť niekoľko minút v 1 deci vody a vypite.

Starostlivosť o pleť

Alicín je zložka cesnaku, ktorá robí pokožku jemnou a hebkou. Pridajte trochu prelisovaného cesnaku do svojej tvárovej masky, nechajte účinkovať niekoľko minút a opláchnite vlažnou vodou. Čistá pleť a svieži vzhľad bude výsledkom tohto jednoduchého postupu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie