• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Červenka zabojuje o post predsedu Trnavského kraja, do vedenia župy by nemali chodiť ľudia „zhora“ odtrhnutí od reality

Červenka zabojuje o post predsedu Trnavského kraja, do vedenia župy by nemali chodiť ľudia „zhora“ odtrhnutí od reality

Trnavský kraj má podľa Červenku na viac, v tomto duchu bude viesť aj svoju predvolebnú kampaň.

10.6.2022 (Webnoviny.sk) - Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja v piatok oznámil Martin Červenka, starosta obce Ratkovce v okrese Hlohovec. Trnavský samosprávny kraj má podľa neho na viac, v tomto duchu bude viesť aj svoju kampaň.

Kraj má byť podľa neho transparentnejší, má efektívnejšie spravovať cesty a mosty, má sa lepšie chovať k slabým a chorým, a má ponúknuť viac v oblasti kultúry. Červenku podporujú desiatky starostov zo všetkých okresov kraja, do volieb pôjde ako nezávislý kandidát. Zatiaľ je jediný, kto oznámil kandidatúru na predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

Spôsob a forma komunikácie župy

„Obrovským problémom, ktorému čelia mestá a obce v Trnavskom kraji, je spôsob a forma komunikácie vedenia župy. Zaviedol by som nový a transparentný systém prerozdeľovania peňazí, pretože obce a mestá si zaslúžia byť pri tom, keď sa budú rozdeľovať župné peniaze,“ povedal Červenka.

Treba podľa neho skončiť s tým, že do vedenia župy chodia ľudia „zhora“, ktorí sú odtrhnutí od reality.

Volebný program tvorený v obciach

Starostov a primátorov podľa neho „donútila“ kandidovať arogancia, ktorú predvádza župa a terajšia vláda. Volebný program chce postupne tvoriť práve so starostami a primátormi.

„Pôjdeme do miest a obcí, tam budeme tvoriť volebný program a hľadať riešenia problémov,“ skonštatoval Martin Červenka, ktorý je starostom malej obce Ratkovce v okrese Hlohovec a zároveň podpredsedom Združenia miest a obcí Slovenska.

Podčiarkol, že to boli práve samosprávy, ktoré zvládli koronakrízu a najnovšie aj utečeneckú krízu. Starostovia a primátori budú podľa neho kandidovať na miesta poslancov zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár určil spoločný termín komunálnych aj krajských volieb na 29. októbra.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie