• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Celá „Pelleho jedenástka“, Drucker aj nové tváre. Hlas-SD predstavil svoju kandidátku

Celá „Pelleho jedenástka“, Drucker aj nové tváre. Hlas-SD predstavil svoju kandidátku

Pellegriniho cieľom je pripraviť veľký národný plán na odstránenie regionálnych rozdielov, chce tiež presadzovať silný štát.

30.6.2023 (SITA.sk) - Prvé tri miesta na kandidátke strany Hlas-SD patria predsedovi strany Petrovi Pellegrinimu a podpredsedom Denise Sakovej a Richardovi Rašimu.

Štvorkou je Erik Tomáš, ktorý sa venuje sociálnej oblasti, päťkou na kandidátke je Zuzana Dolinková, ktorá je odborníčkou pre oblasť zdravotníctva.

V prvej desiatke je aj Drucker

Ďalšie miesta v poradí patria generálnemu manažérovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi, nitrianskemu županovi Branislavovi Becíkovi a odborníkovi na samosprávy Michalovi Kaliňákovi. Bývalý predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker obsadil deviate miesto a desiatku uzatvára bývalý veľvyslanec Peter Kmec.

Informoval o tom v piatok na tlačovej besede predseda strany Peter Pellegrini, ktorý predstavil prvých 40 miest kandidátky strany pre septembrové parlamentné voľby.

Pribudli aj nové tváre

Ako povedal, na kandidátke je celá „Pelleho jedenástka“, čiže všetkých 11 súčasných poslancov Národnej rady SR za Hlas-SD, ďalej 20 členov predsedníctva, krajskí aj okresní predsedovia, ľudia zo strany Dobrá voľba a aj zopár nových tvárí.

Na 23. mieste je Lucia Kurilovská, odborníčka na trestné právo a bývalá rektorka Akadémie Policajného zboru, 26. miesto patrí olympionikovi v rýchlostnej kanoistike Erikovi Vlčekovi. Ďalšou novou tvárou na kandidátke je bývalý novinár Samuel Migaľ, ktorý dostal číslo 28. Z 35. miesta kandiduje prorektorka Ekonomickej univerzity v Bratislave Paula Puškárová.

Patrik Linhart bude na konci

Nezaradený poslanec Patrick Linhart, v aktuálnom volebnom období zvolený do parlamentu za hnutie Sme rodina, bude v nadchádzajúcich voľbách tiež na kandidátke strany Hlas-SD. Ako informoval v tlačovej správe, konkrétne sa o podporu voličov bude uchádzať zo 100. miesta.

„Požiadal som o číslo 100 na kandidátke strany Hlas - sociálna demokracia, aby sme tak mohli spoločne dokončiť projekty, za ktorými vždy táto strana stála a hlasmi svojich poslancov aj dokázateľne dlhodobo podporovala," povedal poslanec s tým, že ide napríklad o tzv. Potravinový semafor, o slovenské, cenovo dostupné a testované potraviny v školách, nemocniciach a domovoch dôchodcov alebo zníženie obchodných prirážok na základné potraviny. Hlas-SD „je strana proslovenská, proatlantická a proeurópska, ako som aj ja," skonštatoval Linhart.

Ambiciózne ciele

Pellegrini zdôraznil, že okamžite po nástupe do vlády začnú „upratovať katastrofu, ktorá tu zostala po Igorovi Matovičovi“. Podľa jeho slov sa musí skončiť „udržbárska politika“, ktorá neprináša žiadne nové impulzy a vidí len do najbližším parlamentných volieb.

Cieľom Hlasu-SD je pripraviť veľký národný plán na odstránenie regionálnych rozdielov, pretože v súčasnosti je podľa Pellegriniho krajina rozdelená na bohatú Bratislavu a zvyšok Slovenska. Zopakoval svoj prísľub, že vláda pod jeho vedením zasadne dvakrát v každom okrese Slovenska za štyri roky volebného obdobia.

„Chceme presadzovať silný štát na rozdiel od liberálov a pravičiarov, ktorí skôr presadzujú voľnú ruku trhu,“ doplnil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie