• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, dúfa v odsúdenie objednávateľov vraždy

Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, dúfa v odsúdenie objednávateľov vraždy

Občanov zároveň vyzvala, aby večer minútou ticha vzdali úctu novinárovi a jeho snúbenici.

21.2.2021 (Webnoviny.sk) - Pre spravodlivosť na Slovensku je dôležité, aby boli odsúdení aj objednávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to povedala to v nedeľu po uctení si ich pamiatky na Námestí SNP v Bratislave.

Prezidentka dúfa, že odsúdenia objednávateľov sa v najbližších mesiacoch spoločnosť dočká. Občanov vyzvala, aby v nedeľu večer minútou ticha vzdali úctu novinárovi a jeho snúbenici. Spoločnosť si 21. februára pripomína tri roky od ich vraždy.

„Sú to tri roky od tragickej udalosti, ktorá sa stala v histórii mementom. Od začiatku bolo jasné, že ich smrť nie je náhodná a že úzko súvisí s investigatívnou prácou Jána Kuciaka,“ pripomenula Čaputová.

Dodala, že udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že o čom novinár písal, boli pravdivé podozrenia. Podotkla, že aj keď verejnosť pozná tváre a mená vykonávateľov vraždy, pre spravodlivosť na Slovensku je veľmi potrebné, aby boli odsúdení aj jej objednávatelia.Novinári sa už nemusia báť ísť na políciu či nahlásiť vyhrážanie, ministerstvo pripravuje zákon


Väčšina novinárov na Slovensku je povrchná a často zaujatá, vyjadril sa premiér Matovič

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie