• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Calzona nie je spokojný s výkonom Slovákov ani po triumfe nad Lichtenštajnskom. Nebol to pekný zápas, priznal (foto)

Calzona nie je spokojný s výkonom Slovákov ani po triumfe nad Lichtenštajnskom. Nebol to pekný zápas, priznal (foto)

Podľa talianskeho kouča boli naši hráči nervózni a problém im tiež robilo dostať sa do tempa.

21.6.2023 (SITA.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia síce v utorkovom záverečnom zápase sezóny 2022/2023 výkonom neoslnila, vo Vaduze však získala dôležité tri body za triumf nad domácim výberom Lichtenštajnska v boji o miestenku na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka.

Slováci zo štyroch duelov kvalifikácie nazbierali desať bodov a len o dva body zaostávajú za suverénnym lídrom hodnotenia Portugalčanmi. Na krk im dýcha sedembodový tím Luxemburska.

Nebol to pekný zápas

"Z našej strany to nebol pekný zápas, nerobili sme v ňom to, čo sme mali. Boli sme nervózni aj preto, že domáci zdržovali a rozhodca ich to nechal robiť. Dal domácim priestor kúskovať hru a my sme sa nevedeli dostať do tempa. Nepamätám si, že by som videl Mareka Hamšíka takého nahnevaného na takýto postup, rovnako Juraja Kucku či Milana Škriniara. Zo strany súpera to bolo deštruktívne. Nie je to alibi, dalo sa to predvídať. My musíme pokračovať hrať svoju hru a robiť veci, čo vieme robiť. Ale dnes sme tak nespravili. Je to ale tak, náš výkon bol zlý, no stále zbierame body a stále sa môžeme aj chceme zlepšovať. V základe hralo desať hráčov zo zostavy na Islande, chceli sme držať kvalitu, mali sme recept hrať rýchlo a loptu od nohy, ale práve toto sme nerobili. Na druhej strane, dnes sa nevyhráva na medzištátnom fóre ľahko žiaden zápas, žiaden,“ cituje talianskeho trénera slovenského výberu Francesca Calzonu oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Posledný zápas Hamšíka

Hlavný kormidelník priznal, že v júni jeho zverenci nepredviedli podobne dominantné výkony ako v marci v domácom súboji proti tímu Bosny a Hercegoviny. "Nebol to tak výrazný výkon, ale je dôležité, že ideme hore. Naše chyby dostávajú súperov do šancí a Martin Dúbravka nás aj v utorok zachránil," zhodnotil Calzona.

Taliansky kouč v utorok večer v 78. minúte nahradil na hracej ploche Mareka Hamšíka, ktorý dal definitívnu bodku za reprezentačnou aj hráčskou kariérou. V septembri by však nemal chýbať v slovenskej reprezentácii.

"Asi neprekvapím, keď poviem, že s ním rátam do realizačného tímu. Bude ako technický pomocník, je to pokorný chalan a príde sa doslova učiť. Bude podporný člen tímu, viac ako sledovateľ, aby v budúcnosti mohol ťažiť z toho, čo uvidí," prezradil taliansky odborník na slovenskej lavičke.

Tréner Lichtenštajnska to nevzdáva

Výber Lichtenštajnska síce v utorok opäť vyšiel bodovo aj gólovo naprázdno, jeho nový tréner Konrad Fünfstück však nebol nespokojný.

"Nemá pre nás význam hovoriť o šťastí či nešťastí, hovorme o vcelku dobrom futbale, ktorý sme hrali. Veľmi dobre vzadu, môžeme byť spokojní s výkonom, bolo tam veľa odhodlania. Pohybovali sme sa na ihrisku celkom vysoko, to stojí veľa námahy a sily, ale hráči majú chuť a dávali ju do zápasu. Pri futbale, aký chceme hrať, je dôležitá fyzická pripravenosť a dosiahnuť ju na potrebnej úrovni, keď máme hráčov, ktorí trénujú dvakrát za týždeň, kým napríklad Pekarík v bundeslige má takú porciu za jeden deň, chce veľa času a roboty. Ale máme plán a budeme ho plniť,“ poznamenal.

Tím Lichtenštajnska je na dne tabuľky kvalifikačnej J-skupine bez bodu a so skóre 0:14.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie