• Dnes je: Piatok 24. septembra 2021 meniny má Ľuboš, Ľubor

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť

Dušan Kováčik je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný.

6.7.2021 (Webnoviny.sk) - Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na utorňajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a jeho manželky proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 25. októbra 2020.

Kováčik tak zostáva vo väzbe. V tlačovej správe o tom informovala Ivana Nittmannová z tlačového oddelenia NS SR.

S rovnakým výsledkom vyhodnotil senát aj žiadosti obvineného o nahradenie väzby písomným sľubom, o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj žiadosť obvineného o nahradenie väzby peňažnou zárukou vo výške 50-tisíc eur, ktorú ponúkla manželka obvineného, nakoľko ju súd nepovažoval v tomto prípade za opodstatnenú.

Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo senát Ústavného súdu SR na neverejnom zasadnutí senátu 22. júna 2021 zrušil uznesenie NS SR z 10. novembra 2020, ktorým potvrdili väzbu pre Kováčika.

Kováčik je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa orgánov činných v trestnom konaní spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov, ako aj so skupinou okolo Norberta B. a obvinených policajných funkcionárov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie