• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zamietol žiadosť obvineného Kajetána K. o prepustenie z väzby na slobodu.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, podľa sudcu naďalej trvá dôvod kolúznej väzby a to obava z možného ovplyvňovania svedkov.

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla v utorok 21. apríla obvinenia voči bývalému šéfovi SŠHR SR za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Vzhľadom na to, že Kajetán K. je sudcom s prerušeným výkonom funkcie, rozhodoval o súhlase s väzbou Ústavný súd SR v Košiciach. Ten v stredu 22. apríla dal súhlas na jeho vzatie do väzby a následne Úrad špeciálnej prokuratúry SR doručil sudcovi pre prípravné konanie ŠTS Banská Bystrica návrh na vzatie obvineného do väzby. Väzbu pre hrozbu ovplyvňovania svedkov ŠTS potvrdil a následne 11. mája sťažnosť obžalovaného voči rozhodnutiu ŠTS zamietol Najvyšší súd SR.

Kajetán K. ešte v druhej polovici marca, v súvislosti s uzatvorenými zmluvami na dodávku zdravotníckych pomôcok, vypovedal na NAKA. Zároveň odmietol obviňovanie z korupčného správania v súvislosti s nákupom rýchlotestov na koronavírus aj s nákupom dvoch bytov v centre Bratislavy jeho synom.

Viac k téme: väzba

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie