• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Bývalý ruský magnát Vardanjan drží vo väzení protestnú hladovku. Kedysi viedol Náhorný Karabach

Bývalý ruský magnát Vardanjan drží vo väzení protestnú hladovku. Kedysi viedol Náhorný Karabach

V piatok to uviedla jeho rodina.

19.4.2024 (SITA.sk) - Bývalý ruský magnát uväznený v Azerbajdžane na základe obvinení z čias, keď bol najvyšším predstaviteľom separatistov v Náhornom Karabachu, drží protestnú hladovku.

Vzdal sa ruského občianstva

Ruben Vardanjan začal hladovku pred dvoma týždňami, chce si ňou vynútiť rýchly súdny proces. Vardanjan bol spoluzakladateľom kedysi významnej súkromnej investičnej banky Troika Dialog a nahromadil majetok za zhruba miliardu dolárov.

V roku 2022 sa vzdal ruského občianstva a presťahoval sa do Náhorného Karabachu, ktorého časti riadili etnickí Arméni snažiaci sa o odtrhnutie od Azerbajdžanu. Vardanjan sa v Náhornom Karabachu stal štátnym ministrom regiónu, čo bol ekvivalent premiéra, ale minulý rok bol odvolaný z funkcie.

Ofenzíva prinútila odísť vyše 100-tisíc ľudí

Azerbajdžan, ktorý vo vojne v roku 2020 opäť získal kontrolu nad veľkými časťami Karabachu, žiadal jeho zosadenie. Azerbajdžan v septembri 2023 prevzal plnú kontrolu nad zvyškom Náhorného Karabachu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie