• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Bývalej sudkyni Urbancovej obnovili obvinenie, ktoré zrušil generálny prokurátor Žilinka

Bývalej sudkyni Urbancovej obnovili obvinenie, ktoré zrušil generálny prokurátor Žilinka

Obvinenie sa odvíja od výpovede spolupracujúceho bývalého sudcu Vladimíra Sklenku.

17.3.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalej podpredsedníčke Najvyššieho súdu SR Jarmile Urbancovej opätovne vzniesli obvinenie za prečin podplácania. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk s tým, že predchádzajúce trestné stíhanie v tomto prípade zrušil generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Pôvodné obvinenie bolo bývalej sudkyni vznesené v rámci akcie Víchrica na jeseň roku 2020.

Obvinenie sa podľa portálu odvíja od výpovede spolupracujúceho bývalého sudcu Vladimíra Sklenku. „Tomu sa totiž podarilo spomenúť si na konanie, ktoré sa podľa neho Urbancová pokúsila ovplyvniť cez prísľub úplatku.

Malo by ísť o konkurz na majetok spoločnosti M 8 Slovakia," uvádza spomínaný portál s tým, že spoločnosť sa zaoberala obchodovaním s pohľadávkami.

Portál doplnil, že aj voči aktuálnemu obvineniu bývalá sudkyňa podala sťažnosť. Pôvodné generálny prokurátor zrušil s argumentom, že bolo také neurčité a všeobecné, že neexistovala možnosť, ako by sa proti nemu mohla exsudkyňa brániť. Aktuálne obvinenie má podľa Urbancovej obhajcu tie isté nedostatky ako to predchádzajúce, len už je v ňom uvedené konanie, ktoré sa mala podľa obvinenia pokúsiť ovplyvniť.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie