• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Britský minister zahraničných vecí Cleverly ohlásil nové sankcie voči Rusku, majú zabrániť nákupu vojenského vybavenia

Britský minister zahraničných vecí Cleverly ohlásil nové sankcie voči Rusku, majú zabrániť nákupu vojenského vybavenia

Sankcie sa dotýkajú aj 22 fyzických a právnických osôb mimo Ruska, ktoré podporili nelegálnu inváziu.

8.8.2023 (SITA.sk) - Britský minister zahraničných vecí James Cleverly ohlásil nové sankcie zamerané na zmenšenie prístupu Ruska k nákupu vojenského vybavenia. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tlačovú správu britskej vlády.

Osoby podporujúce inváziu

Sankcie sa dotýkajú 22 fyzických a právnických osôb mimo Ruska, ktoré podporili nelegálnu inváziu Moskvy na Ukrajinu. A troch ruských firiem, ktoré importujú elektroniku „potrebnú pre ruské vojenské vybavenie používané na bojisku".

Sankcie sú namierené napríklad na dve turecké firmy, Turkik Union a Azu International, „pre ich rolu pri exporte mikroelektroniky do Ruska, ktorá je nevyhnutná pre vojenské aktivity Ruska na Ukrajine", a dubajskú firmu Aeromotus Unmanned Aerial Vehicles Trading LLC „pre jej rolu pri dodávaní dronov a komponentov pre drony Rusku".

Uvalené sankcie

Britské sankcie sa týkajú aj slovenského občana Ašota Mrktyčeva „pre jeho zapojenie do pokusu o obchod so zbraňami medzi Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR) a Ruskom" a švajčiarskeho občana Anselma Oskara Schmuckiho „pre jeho rolu v ruskom sektore finančných služieb, vrátane práce na poste šéfa moskovskej kancelárie firmy DuLac Capital Ltd".

Veľká Británia uplatňuje aj ďalšie kroky „voči iránskej a bieloruskej podpore ruskej armády". Londýn sankcie prijal proti iránskym jednotlivcom a právnickým osobám zapojeným do výskumu, vývoja a produkcie dronov pre Iránske revolučné gardy a bieloruským vojenským organizáciám „spojeným s výrobou vojenskej technológie pre bieloruský režim, ktorý priamo podporuje Putinovu nelegálnu vojnu".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie