• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Brignoneová je majsterkou sveta v kombinácii, Shiffrinová vypadla tesne pred koncom slalomového kola

Brignoneová je majsterkou sveta v kombinácii, Shiffrinová vypadla tesne pred koncom slalomového kola

Pódium malo úplne iné obsadenie ako pred dvoma rokmi.

6.2.2023 (Webnoviny.sk) - Talianka Federica Brignoneová sa stala majsterkou sveta v kombinácii, na svetovom šampionáte vo Francúzsku nenašla premožiteľku v úvodný deň podujatia.

V Méribeli skúsená 32-ročná milánska rodáčka viedla už po super-G a prvú priečku si ustrážila aj v popoludňajšom slalomovom kole. Stala sa tak najstaršou víťazkou kombinácie žien na MS a vôbec prvou Taliankou, ktorá získala zlato v tejto disciplíne na svetových šampionátoch.

Brignoneová v pondelok využila skutočnosť, že favorizovaná Američanka Mikaela Shiffrinová vypadla tesne pred cieľom slalomu a útočila na post líderky. Fenomenálna americká lyžiarka bola po super-G šiesta s mankom 96 stotín sekundy na Talianku a v slalomovom kole jej náskok postupne sťahovala, na predposlednom medzičase za ňou zaostával už len o 0,08 sekundy.

Ak by Shiffrinová prišla do cieľa, pravdepodobne by obhájila titul svetovej šampiónky a získala už siedme zlato z MS.

Vlhová neštartovala

Tak sa z prvenstva teší Brignoneová, ktorá doteraz získala iba jedno striebro v obrovskom slalome ešte za MS 2011. Talianka síce v slalome dosiahla druhý najlepší čas, najrýchlejšia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová. Tá však v super-G stratila 1,66 sekundy a bola až pätnásta, v slalome z uvedeného manka skresala iba 4 stotinky.

Druhá tak skončila so stratou 1,62 sekundy Holdenerová, ktorá si v tejto disciplíne vyjazdila zlato na MS v rokoch 2017 a 2019. Bronz putuje do Rakúska zásluhou Ricardy Haaserovej, ktorá bola po super-G ôsma so stratou 1,09 sekundy, v súčte so slalomovým kolom za víťazkou zaostala o 2,26 sekundy.

Na predchádzajúcom svetovom šampionáte v talianskej Cortine dAmpezzo vo februári 2021 brala kombinačné zlato Shiffrinová, strieborná bola Slovenka Petra Vlhová a bronzová Švajčiarka Michelle Gisinová. Keďže Shiffrinová v pondelok vypadla, Vlhová vôbec neštartovala a Gisinovú klasifikovali na 6. pozícii (+3,43 s), pódium malo úplne iné obsadenie ako pred dvoma rokmi.

Do slalomu nenastúpilo osem lyžiarok

Na štarte kombinácie bolo dovedna 33 pretekárok, v cieli prvej časti klasifikovali 28 z nich. Do slalomu nenastúpilo spolu osem pretekárok vrátane dvojice z druhej priečky po super-G Ragnhild Mowinckelová z Nórska a Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska.


Obe však prvú časť kombinácie brali len ako tréning na rýchlostné disciplíny, keďže sa špecializujú práve na tento typ súťaží.

Kombináciou žien sa v pondelok začali MS v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku, súťaže sa okrem Méribelu uskutočnia aj v stredisku Courchevel. V úvode šampionátu sú na programe kombinačné súťaže, po nich prídu na rad rýchlostné disciplíny super-G a zjazd (8. a 9. februára resp. 11. a 12. februára).


Tímová paralelná súťaž sa uskutoční v utorok 14. februára, o deň neskôr paralelnú súťaž absolvujú aj jednotlivci. Obrovské slalomy naplánovali na 16. resp. 17. februára a podujatie vyvrcholí 18. a 19. 2. slalomom žien a mužov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie