• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Brhel mal dávať pol milióna eur exministrovi Kažimírovi, vypovedal obvinený podnikateľ Suchoba

Brhel mal dávať pol milióna eur exministrovi Kažimírovi, vypovedal obvinený podnikateľ Suchoba

Obvinený Michal Suchoba sa v súčasnosti nachádza v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.

29.4.2021 (Webnoviny.sk) - Väzobne stíhaný oligarcha Jozef Brhel mal podľa obvineného podnikateľa Michala Suchobu dávať pol milióna eur bývalému ministrovi financií za stranu Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) vlád strany Smer-SD a súčasnému guvernérovi Národnej banky Slovenska (NBS) Petrovi Kažimírovi. Informoval o tom portál Topky.sk.

Podľa spomínaného portálu to vyplýva z výsluchu Suchobu, ktorý sa uskutočnil koncom marca cez telemost. Obvinený sa totiž v súčasnosti nachádza v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.

„V roku 2015 alebo 2016, nepamätám si presne, sa Jozef Brhel preriekol a povedal, že minister dostáva od neho pol milióna eur. Keď som na neho vypleštil oči, tak mi s úsmevom povedal, že Fero dostáva určite menej,” uviedol podľa portálu vo výpovedi Suchoba.

Peter Kažimír tvrdenia odmieta

Peter Kažimír, ktorý je v súčasnosti guvernérom NBS, Suchobove tvrdenia odmieta. „Uvedená informácia je absolútna lož. O Michalovi Suchobovi 20 rokov nič neviem, nič viac, ako všetci ostatní z médií, neexistovali žiadne dôvody pre priamy alebo nepriamy kontakt. O jeho výpovedi nemám žiadne overiteľné informácie. Nemám žiadnu vedomosť o ničom, čo uvádza v súvislosti s mojou osobou,“ povedal Kažimír pre DenníkN.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie