• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Bratislavský Aupark získal na refinancovanie dlhu úver vo výške 229,5 mil. eur

Bratislavský Aupark získal na refinancovanie dlhu úver vo výške 229,5 mil. eur

Úver, ktorý patrí k najvyšším na domácom realitnom trhu, poskytol syndikát šiestich bánk.

28.5.2021 (Webnoviny.sk) - Investičná skupina Wood & Company získala na refinancovanie dlhu nákupného centra Aupark v Bratislave bankový úver vo výške 229,5 milióna eur patriaci k historicky najvyšším na domácom realitnom trhu.

Financovanie zabezpečí viacero európskych bankových skupín, pričom všetky z nich pôsobia dlhodobo aj na Slovensku," uvádza spoločnosť v tlačovej správe.

Úver pre Aupark poskytol syndikát šiestich bánk. Medzi nimi Erste Group Bank AG, UniCredit Bank, Komerční banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka a Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG.

Celková cena transakcie

Akvizíciu nákupného centra Aupark od spoločnosti Unibail-Rodamco-Westfield (URW) oznámila skupina Wood & Company spolu so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management koncom apríla tohto roka.

Celková cena transakcie predstavuje 450 miliónov eur, pričom kupujúci ku dnešnému dňu získali 60-percentný podiel a zostávajúcich 40 percent prevedú postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022, 2023 a 2024.

Spoločnosť URW bude pokračovať v správe nehnuteľnosti spolu s Wood & Company, až kým nepríde k úplnému prevzatiu aktíva kupujúcimi," konštatuje spoločnosť.

Nákupné centrum Aupark poskytuje hrubú prenajímateľnú plochu 59 600 štvorcových metrov s 231 obchodnými jednotkami a viac ako 2 200 parkovacích miest. V roku 2019 evidovalo návštevnosť 11,8 milióna ľudí.

Wood & Company

Wood & Company je investičná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív.

Spoločnosť má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe a oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave. Wood & Company ročne zobchoduje akcie v objeme 25 mld. eur.

Aktíva spravované skupinou dosahujú takmer 1 mld. eur, v oblasti zdravotníckeho tovaru, farmaceutického priemyslu, nakladania s odpadmi, nehnuteľností a informačných technológií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie