• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Bratislavská Petržalka poskytne príspevok pri narodení dieťaťa, základnou podmienkou je trvalý pobyt v mestskej časti

Bratislavská Petržalka poskytne príspevok pri narodení dieťaťa, základnou podmienkou je trvalý pobyt v mestskej časti

O príspevok môže v mene matky požiadať aj otec dieťa.

8.1.2022 (Webnoviny.sk) - Bratislavská Petržalka poskytuje od nového roka matkám novorodencov s trvalým pobytom v mestskej časti jednorazový finančný príspevok vo výške 100 eur. Cieľom je po vzore ďalších mestských častí v Bratislave upevniť postavenie rodiny a pomôcť k zabezpečeniu nevyhnutných výdavkov spojených s materiálnymi potrebami novorodenca.

„Myslím si, že bolo načase, aby sme príspevok zaviedli aj v Petržalke, v podstate v treťom najväčšom meste na Slovensku," uviedla predkladateľka návrhu, petržalská poslankyňa Ľudmila Farkašovská.

Starosta Petržalky Ján Hrčka poznamenal, že mestská časť zvažovala poskytovanie príspevku už dlhší čas, aj na základe podnetov od obyvateľov. Základnými podmienkami na získanie príspevku je trvalý pobyt matky aj dieťaťa v Petržalke.

„Písomnú žiadosť na predpísanom tlačive je potrebné podať do podateľne Miestneho úradu Bratislava - Petržalka najskôr po uplynutí 28 dní života dieťaťa," dodáva mestská časť s tým, že o príspevok môže v mene matky požiadať aj otec dieťa. Finančný príspevok môžu získať iba deti narodené po 1. januári 2022.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie