• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Bratislava má opäť priame letecké spojenie s Aténami, prevádzkuje ho dopravca Aegean Airlines

Bratislava má opäť priame letecké spojenie s Aténami, prevádzkuje ho dopravca Aegean Airlines

Spoločnosť Aegean Airlines a jej dcérska firma Olympic Air v roku 2022 prepravili 12,5 milióna cestujúcich.

Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave pribudlo priame letecké spojenie do gréckej metropoly Atény. Pravidelnú linku odštartovala od štvrtka grécka letecká spoločnosť Aegean Airlines, prevádzkovať ju bude dvakrát týždenne, v pondelok a vo štvrtok.

Let do Atén trvá dve hodiny

Ako v piatok informovala letisková spoločnosť, lietať sa bude s novými lietadlami Airbus A320 a A321neo, pričom let do Atén trvá približne dve hodiny. Toto letecké spojenie pred pandémiou koronavírusu prevádzkoval nízkonákladový dopravca Ryanair do začiatku roka 2020.

„Je to výsledok spoločného úsilia priniesť pre cestujúcich možnosť letieť oceňovanou leteckou spoločnosťou. Atény sú zároveň výbornou prestupnou bránou na grécke ostrovy a do ďalších destinácii v Afrike či v Ázii,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Keketi. Podľa neho je to tiež šanca oživiť turizmus na Slovensku.

Spoločnosť Aegean Airlines

Riaditeľ pre plánovanie siete a partnerstvá s leteckými spoločnosťami v Aegean Airlines Ioannis Rasoglou podotkol, že pravidelnou linkou spájajú Bratislavu a Slovensko s hlavným mestom Grécka, ale zároveň aj s ďalšími destináciami v rámci ich leteckej siete v Európe a na Blízkom východe.


Spoločnosť Aegean Airlines a jej dcérska firma Olympic Air v roku 2022 prepravili 12,5 milióna cestujúcich. Plán letov na rok 2023 zahŕňa sieť 165 destinácií (30 domácich a 135 medzinárodných) v 46 krajinách, s 10 základňami spoločnosti v Grécku a v zahraničí.


Flotila pozostáva zo 76 lietadiel vrátane úplne nových Airbusov A320 a A321 neo. Aegean je členom najväčšieho globálneho leteckého združenia Star Alliance.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie