• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Bosňan stíhaný pre prípravu vrážd prokurátorov Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho žiada o prepustenie z väzby

Bosňan stíhaný pre prípravu vrážd prokurátorov Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho žiada o prepustenie z väzby

Na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to oznámila jeho advokátka.

24.4.2023 (SITA.sk) - Darko D., ktorý je obžalovaný v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho, žiada o prepustenie z väzby. Na dnešnom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to oznámila jeho advokátka.

Žiadosť o prepustenie

Dôvodom podľa nej je, že stíhanie obžalovaného bosnianskeho občana je založené na výpovedi svedka Iliju Weissa, ktorý je právoplatne odsúdený za drogovú trestnú činnosť. Podľa obhajkyne však v jeho výpovedi existujú zásadné rozpory.

"Chcem požiadať súd, aby to dôsledne zvážil," uviedla obhajkyňa s tým, že súdu v tejto súvislosti zašle písomný návrh.

"Rýchle auto bez dokladov"

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Weiss pre obžalovaného Darka D. zabezpečoval kradnuté auto, ktoré malo byť použité pri vražde Maroša Žilinku. Svedok vo svojej výpovedi na súde potvrdil stretnutia s obžalovaným.

V kauze vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov vypočúvajú znalca

„Malo to byť rýchle auto bez dokladov, na ktorom sa dá voľačo spáchať a potom sa dá zlikvidovať," povedal Weiss. Darko D. mu však podľa jeho slov nekonkretizoval, na čo má auto použiť, pričom on sám si myslel, že pôjde o prepad alebo lúpež.

Obvinenia odmieta

Obžalovaný ale podľa svedka povedal, že potom bude „veľké dusno". Weiss doplnil, že Darko D. mu nakoniec neposkytol za auto sľúbené peniaze, preto ho nezabezpečil. Obžalovaný Darko D. však v reakcii na výpoveď svedka odmietol, že by s ním riešil kúpu auta, vraždu alebo akýkoľvek spoločný biznis.

Ďalší obžalovaný v tejto veci Dušan Kr. bol z väzby prepustený začiatkom tohto roku. V prípade sú stíhaní aj podnikateľ Marian K. a Alena Zs. Tí sú však obaja vo výkone trestu pre odsúdenia v iných trestných veciach.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie