• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského

Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského

Bosnianske súdy právoplatne odmietli žiadosť slovenských justičných orgánov.

12.7.2023 (SITA.sk) - Neprávoplatné odsúdeného bývalého policajta Mariána Kučerku nevydá Bosna a Hercegovina na trestné konanie na Slovensko.

Ako informoval Denník N, bosnianske súdy totiž právoplatne odmietli žiadosť slovenských justičných orgánov.

Rozhodnutie podpísal minister

„Rozhodnutie o odmietnutí jeho vydania 16. júna podpísal aj tamojší minister spravodlivosti Davor Bunoza," uviedol denník.

Dôvodom podľa neho je, že niekdajší vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatkov požiadal v krajine o azyl skôr, než Slovensko podalo žiadosť o jeho vydanie.

Nevydali ani Kaľavského

„Obdobná situácia sa stala aj pri ďalšom aktérovi vojny v polícii, bývalom šéfovi operatívcov NAKA Jánovi Kaľavskom, ktorého Bosna takto pred rokom nevydala slovenským orgánom, lebo sa tiež stihol uchádzať o udelenie azylu pred odoslaním žiadosti Slovenska o jeho vydanie," pripomenul denník. Doplnil, že obaja expolicajti sú stíhaní pre korupciu a hrozia im vysoké tresty.

Viac k téme: Azyl, expolicajt, Korupcia, Súdy, Trestné stíhanie, Úplatky
Zdroj: SITA.sk - Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie