• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Bojkot „nepriateľských médií“ obhajoval Fico aj v Prahe, neverí ani správam o intervencii Čaputovej

Bojkot „nepriateľských médií“ obhajoval Fico aj v Prahe, neverí ani správam o intervencii Čaputovej

Doplnil, že predpokladá, že s českým prezidentom Pavlom sa budú rozprávať hlavne o zahraničnej politike.

24.11.2023 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico prišiel na návštevu Českej republiky s tými najlepšími úmyslami. Uviedol to na piatkovej tlačovej konferencii v Prahe s tým, že neverí medializovaným informáciám, že prezidentka SR Zuzana Čaputová musela presviedčať českého prezidenta Petra Pavla, aby sa s Ficom stretol.

Prihováranie sa zo strany Čaputovej

„Podľa mňa je to bublina," povedal s tým, že žiadne prihováranie sa zo strany Čaputovej ani nepotrebuje. Zároveň zdôraznil, že na stretnutie s Pavlom sa teší.

„Ja ho absolútne rešpektujem, Bol zvolený občanmi Českej republiky," povedal Fico. Doplnil, že predpokladá, že s Pavlom sa budú rozprávať hlavne o zahraničnej politike. „Poviem to, čo hovorím aj doma, čo hovorím na tlačových konferenciách, to určite zopakujem aj pred českým prezidentom," dodal Fico.

Česko nemá žiaden zoznam médií

Predseda vlády Robert Fico tiež na návšteve Českej republiky potvrdil, že sa rozhodol prerušiť komunikáciu s niektorými slovenskými médiami. Ako uviedol na tlačovej konferencii v Prahe, ide o vnútornú záležitosť Slovenska.

Mám na to právo. To je celé. Je to naša vnútorná slovenská vec," odpovedal na otázku českých médií s tým, že sa nikdy nikomu nebude zodpovedať za toto rozhodnutie. Fico doplnil, že o „dezinformáciách", ktoré šíria hlavné slovenské médiá, sa nerozprával ani s českým náprotivkom Petrom Fialom.

Fiala v tejto súvislosti skonštatoval, že česká vláda nemá žiaden zoznam priateľských ani nepriateľských médií. Ficovo rozhodnutie pritom nekomentoval. „Som presvedčený že Slovensko je demokratická krajina so silnou občianskou spoločnosťou a že Slovensko si svoje problémy určite vie riešiť samo," doplnil Fiala.

Do Kyjeva určite nepôjde

Fico taktiež uviedol, že nevidí žiadny dôvod pridať sa k iným premiérom, keby organizovali spoločnú cestu do hlavného mesta Ukrajiny Kyjeva. To, že slovenská vláda neverí vo vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine, nie je podľa neho rozdielom v hodnotových otázkach medzi SR a ČR.

„To je náš postoj, ktorý robíme na základe konkrétnych informácií," povedal Fico s tým, že na základe hodnotenia vojenských operácií považuje vojnu na Ukrajine za zamrznutý konflikt, ktorý môže trvať do roku 2029 až 2030. V tejto súvislosti je podľa neho lepšie 10 rokov rokovať ako bojovať. „To je náš postoj," zopakoval Fico.

Fiala v tejto súvislosti uviedol, že od začiatku je presvedčený, že je správne vojensky podporovať Ukrajinu. „ČR bola prvá krajina, ktorá to urobila. Som presvedčený, že to má význam aj naďalej, pretože Ukrajina potrebuje k svojmu statočnému boju našu pomoc," dodal český premiér.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie