• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

BILLA spája sily s Nadáciou DEDO, v projekte CHLEBODARCA rozširujú pomoc pre ľudí v núdzi

BILLA spája sily s Nadáciou DEDO, v projekte CHLEBODARCA rozširujú pomoc pre ľudí v núdzi

Mnohé rodiny na Slovensku sú ohrozené chudobou a kvôli nedostatočným príjmom im hrozí strata bývania.

11.6.2024 (SITA.sk) - K riešeniu tejto situácie sa rozhodla prispieť spoločnosť BILLA a jej o. z. BILLA ľuďom, a to prostredníctvom svojho dlhodobého projektu CHLEBODARCA. V novej spolupráci s Nadáciou DEDO bude projekt rodinám v núdzi z menej rozvinutých regiónov Slovenska poskytovať podporu v oblasti bývania, psycho-sociálnej pomoci, zdravia a zamestnania.

CHLEBODARCA je projekt spoločenskej zodpovednosti BILLA a o. z. BILLA ľuďom, ktorý už šesť rokov pomáha rodinám v ťažkom životnom období. Teraz sa projekt spája s Nadáciou DEDO, v ktorej vidí silného a spoľahlivého partnera s bohatými skúsenosťami v oblasti pomoci ľuďom v núdzi. Táto nadácia už 27 rokov systematicky ukončuje bezdomovectvo rodín na Slovensku, a to najmä v regiónoch stredného a východného Slovenska, ktoré sú najviac zasiahnuté bytovou a komplexnou núdzou. Vďaka princípu "housing first", teda sociálnym nájomným bývaním, už poskytla domov viac ako 35 rodinám v Košiciach. Za svoju záslužnú prácu získala Nadácia DEDO viaceré ocenenia, napríklad Cenu za sociálne inovácie Karpatskej nadácie či Cenu SDG 2022 Business Leaders Forum.

Strecha nad hlavou je základ

Projekt CHLEBODARCA sústredí svoju pomoc na klientov Nadácie DEDO a ňou založených neziskových organizácií. Projekt týmto stovkám ľudí poskytne prostredníctvom odborného multidisciplinárneho tímu ročnú komplexnú pomoc zameranú na bývanie, psycho-sociálne poradenstvo, zdravie

A zamestnanie. Počas krátkodobej núdze, napríklad pri chorobe či nepredvídateľnej strate príjmu, im tiež zabezpečí pomoc v podobe BILLA karty, s ktorou si môžu nakúpiť potraviny. Projekt tiež bude podporovať sociálny podnik Dorka Bags n. o., ktorý zamestnáva ľudí v bytovej a sociálnej núdzi, a tým ich pripravuje na začlenenie sa do voľného pracovného trhu. "Z toho, že naše aktivity podporuje spoločnosť BILLA a jej o. z. BILLA ľuďom, sa veľmi tešíme. Veríme, že vďaka tejto finančnej a odbornej spolupráci dosiahneme trvalé riešenia, ktoré pomôžu rodinám vrátiť sa k bežnému životu a získať nové príležitosti," povedala Alena Vachnová, predsedníčka správnej rady v Nadácii DEDO.

Stačí si kúpiť chlieb

Sieť supermarketov BILLA rozširuje vďaka kooperácii s Nadáciou DEDO pole svojej spoločenskej zodpovednosti v sociálnej oblasti a v pomoci ohrozeným skupinám. Od roku 2021 BILLA v projekte CHLEBODARCA intenzívne spolupracovala s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ, s ktorou podporovala osamelých rodičov v náročnej životnej situácii. Celkovo tak pomohli stovkám jednorodičovských domácností, kde vyrastá ešte viac detí. Vďaka novému, rozšírenému smerovaniu sa CHLEBODARCA bude venovať komplexnej pomoci rodinám v núdzi žijúcich v menej rozvinutých lokalitách stredného a východného Slovenska. Svojou systematickou a adresnou pomocou projekt rieši najmä príčiny vzniku problémov rodín, a nielen ich dôsledky. Do pomoci ľuďom v núdzi sú prirodzene zapojení aj zákazníci BILLA, pretože jeden cent z každého chleba, ktorý si zakúpia v jej predajniach, putuje práve na tento projekt.

"Cieľom nášho rozšíreného projektu CHLEBODARCA je zabezpečiť, aby rodiny v núdzi dostali potrebnú podporu na stabilizáciu svojej životnej situácie. Dôstojné bývanie považujeme za prvoradé a vďaka tomuto projektu prispejeme k tomu, aby rodiny našli bezpečný domov. Veríme, že spoluprácou s Nadáciou DEDO pomôžeme ľuďom postaviť sa na vlastné nohy a v mnohom zlepšíme kvalitu ich života," povedal Tomáš Staňo, predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom a finančný riaditeľ BILLA Slovensko.

Okrem podpory v projekte CHLEBODARCA je spoločnosť BILLA pripravená rodinám v núdzi pomôcť aj ponukou práce vo svojich predajniach, skladoch či centrále, a zaistiť im tak pravidelný príjem.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie