• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Biely dom predstavil návrhy za 105 miliárd dolárov, týkajú sa Ukrajiny či Izraela, ale aj domácej bezpečnosti

Biely dom predstavil návrhy za 105 miliárd dolárov, týkajú sa Ukrajiny či Izraela, ale aj domácej bezpečnosti

Ďalšie kroky sú však otázne, keďže v Snemovni reprezentantov vládne chaos a republikánska väčšina nie je schopná zvoliť nového predsedu.

20.10.2023 (SITA.sk) - Biely dom v piatok zverejnil sériu návrhov na pomoc Izraelu a Ukrajine, ako aj na väčšie investície do domácej obrannej výroby, humanitárnej pomoci a riadenia prílevu migrantov na americko-mexickej hranici.

Návrhy sú v celkovej hodnote viac ako 105 miliárd dolárov. Prezident Joe Biden dúfa, že Kongres urýchlene prikročí k legislatíve.

Globálny zlomový bod

Najväčšia položka je podpora Ukrajiny v hodnote 61,4 miliardy dolárov. Časť týchto peňazí pôjde na doplnenie zásob zbraní Pentagonu, ktoré už boli poskytnuté.


Izrael by podľa návrhu dostal 14,3 miliardy dolárov. Väčšina týchto financií by išla na pomoc so systémami protivzdušnej a protiraketovej obrany.

Zhruba 14 miliárd dolárov by okrem iného malo smerovať na zvýšenie počtu pohraničných agentov, inštaláciu nových kontrolných zariadení na detekciu fentanylu a zvýšenie počtu zamestnancov na spracovanie azylových prípadov.


Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan v piatok povedal novinárom, že ruská invázia na Ukrajinu a útok Hamasu na Izrael predstavujú „globálny zlomový bod“.

Očakáva sa odpor

„Táto rozpočtová požiadavka je rozhodujúca pre napredovanie americkej národnej bezpečnosti a zaistenie bezpečnosti amerického ľudu," povedal.


Aj keď sa republikánom podarí vyriešiť svoju líderskú drámu, Biden bude rýchlo čeliť odporu voči jeho plánom.


Dúfa, že spojenie niekoľkých rôznych otázok, od bezpečnosti hraníc až po boj proti vplyvu Číny, podporí politickú koalíciu, ktorá môže legislatívu posunúť vpred.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie