• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Bielorusko asi 230 kilometrov od Ukrajiny pravdepodobne stavia tábor pre wagnerovcov, ukazujú satelitné snímky

Bielorusko asi 230 kilometrov od Ukrajiny pravdepodobne stavia tábor pre wagnerovcov, ukazujú satelitné snímky

Šéf wagnerovcov Jevgenij Prigožin a mnohí jeho žoldnieri dostali možnosť odísť do Bieloruska po tom, ako sa uplynulý víkend vzbúrili voči ruskému ministerstvu obrany.

2.7.2023 (SITA.sk) - Bielorusko s najväčšou pravdepodobnosťou stavia vojenský tábor pre žoldnierov z Wagnerovej skupiny.

Vyplýva to zo satelitných snímok, ktoré analyzovala agentúra AP, i z vyhlásení bieloruskej partizánskej skupiny a ďalších predstaviteľov, ktoré naznačujú, že zariadenie by mohlo byť použité na ubytovanie bojovníkov zo spomenutej skupiny.

Postavili desiatky stanov

Snímky poskytnuté Planet Labs PLC naznačujú, že počas ostatných dvoch týždňov boli postavené desiatky stanov na bývalej vojenskej základni pri meste Osipoviči, ktoré sa nachádza asi 230 kilometrov severne od ukrajinských hraníc.

Kým satelitná fotografia z 15. júna ešte neukazuje žiadne stopy po zástupoch vojenských stanov, na neskoršej snímke z 30. júna sú jasne viditeľné.

Mecenáš wagnerovcov Jevgenij Prigožin a mnohí jeho bojovníci dostali možnosť uchýliť sa do Bieloruska po tom, ako sa uplynulý víkend vzbúrili voči ruskému ministerstvu obrany.

Postupovali dokonca na Moskvu, no po intervencii samozvaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka sa otočili. Následne dostali možnosť presunúť sa do Bieloruska, aby sa vyhli prenasledovaniu v Rusku.

Partizáni sľubujú akciu

Samotný Lukašenko tvrdí, že Bielorusko by mohlo využiť skúsenosti a odborné znalosti wagnerovcov, pričom uviedol, že by mohli vycvičiť bieloruskú armádu.

Bieloruská opozícia a partizánski aktivisti označili wagnerovcov za „hrozbu pre bieloruský ľud a nezávislosť krajiny“ a prisľúbili akciu.

„Kategoricky sme proti rozmiestňovaniu ruských žoldnierov v Bielorusku a pripravujeme srdečné privítanie wagnerovcov v Bielorusku,“ povedal Aliaksandr Azarau, vodca gerilovej skupiny BYPOL pozostávajúcej z bývalých príslušníkov armády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie