• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Biden označil americké zblíženie so Saudskou Arábiou za dôvod, prečo Hamas zaútočil na Izrael

Biden označil americké zblíženie so Saudskou Arábiou za dôvod, prečo Hamas zaútočil na Izrael

Biden zároveň uviedol, že dal jasne najavo izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi, že okupácia Pásma Gazy by bola „veľká chyba“.

25.11.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden sa domnieva, že zblíženie Spojených štátov so Saudskou Arábiou bolo jedným z dôvodov útoku militantnej skupiny Hamas na Izrael zo 7. októbra. Ako referuje web eurointegration.com.ua, šéf Bieleho domu to povedal novinárom na tlačovej konferencii.

Železnica cez Blízky východ

„Nemôžem to dokázať, ale verím, že jedným z dôvodov, prečo militanti z Hamasu zaútočil, bolo to, že vedeli, že veľmi úzko spolupracujem so Saudskou Arábiou a ďalšími krajinami v regióne na nastolení mieru uznaním Izraela a jeho práva na existenciu,“ povedal Biden.

Dodal, že na samite G20 sa mu podarilo dosiahnuť schválenie uznesenia, ktoré obsahuje plány vybudovať železnicu cez Blízky východ do Saudskej Arábie, Izraela a ďalej do Európy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Celá myšlienka je takáto... Existuje obrovský záujem - a myslím si, že väčšina arabských krajín to vie - o vzájomnú koordináciu s cieľom zmeniť dynamiku v regióne v záujme trvalého mieru. A v tejto práci budem pokračovať,“ vysvetlil Biden.

Teroristické útoky sú genocídou

Americký prezident už skôr privítal dohodu o prepustení rukojemníkov zajatých Hamasom počas útoku na Izrael výmenou za prímerie. Ešte predtým Biely dom vyhlásil, že teroristické akcie skupiny Hamas proti Izraelu sú genocídou.

Biden zároveň uviedol, že dal jasne najavo izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi, že okupácia Pásma Gazy by bola „veľká chyba“. Netanjahu predtým povedal, že jeho krajina po skončení bojov prevezme „celkovú zodpovednosť za bezpečnosť“ v Pásme Gazy „na dobu neurčitú“. Tento postoj sa však nepáči Európskej únii a USA.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie