• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Autodopravcovia sú pripravení na štrajkovú pohotovosť v prípade nečinnosti ministerstva dopravy

Autodopravcovia sú pripravení na štrajkovú pohotovosť v prípade nečinnosti ministerstva dopravy

Ministerstvo dopravy dlhodobo podceňuje cestnú nákladnú dopravu, ktorá zabezpečujú zásobovanie fabrík, obchodov na Slovensku.

Autodopravcovia sú pripravení na štrajkovú pohotovosť v prípade, ak ministerstvo dopravy nezačne urýchlene riešiť ich problémy. Informovali o tom Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a asociácia Žltý Anjel, ktoré zároveň vyzvali svojich členov a dopravcov, aby zvýšili ceny za dopravu o 15 až 20 percent.

Ako upozornil predseda UNAS Stanislav Skala, sú hlboko znepokojení nečinnosťou rezortu dopravy pri pomoci pre cestnú nákladnú dopravu a odťahové služby. Ako dodal, od prvej vlny pandémie COVID-19 poukazujú na skutočnosť, že ich členom v združení padli tržby, veľa dopravcov skrachovalo a dlhoročné spoločnosti museli prepustiť kvalitných ľudí, ktorí išli na úrad práce.

Ako zdôraznili Skala a prezident asociácie Žltý Anjel Marián Urge, hoci sa prijal zákon o podpore pre cestnú dopravu, doteraz sa nič pre nich neurobilo. Aj preto UNAS a Žltý Anjel žiadajú od rezortu dopravy, aby s ich predstaviteľmi opäť rokoval.

„Ministerstvo dopravy dlhodobo podceňuje cestnú nákladnú dopravu, ktorá zabezpečujú zásobovanie fabrík, obchodov na Slovensku, ako aj odťahové služby, a výraznou mierou prispievajú svojimi daňami do štátneho rozpočtu,“ zdôraznil šéf UNAS, ktorý očakáva, že rezort dopravy sa bude znova snažiť znižovať náklady v doprave.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie