• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Autodopravcovia hrozia protestami, od vlády žiadajú opatrenia na zníženie cien pohonných hmôt

Autodopravcovia hrozia protestami, od vlády žiadajú opatrenia na zníženie cien pohonných hmôt

Nespokojní autodopravcovia vyzývajú vládu a parlament, aby predstavili kroky vedúce k zníženiu cien pohonných hmôt a iných energetických nosičov. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibe

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) znovu hrozí protestami proti neriešeniu problémov v doprave. Predseda organizácie Stanislava Skala informoval, že spolu s partnerskými združeniami začnú organizovať protesty, ak vláda ešte v priebehu tohto týždňa zodpovedne nepristúpi k ich problémom pre rastúce ceny pohonných hmôt a energií.

Roztržky medzi ministrami

Nespokojní autodopravcovia vyzývajú vládu a parlament, aby predstavili postupné kroky vedúce k zníženiu cien pohonných hmôt a iných energetických nosičov.

„Očakávame jasné stanovisko predsedu vlády k uvedenej problematike. Neustále odkladanie riešenia problémov, vzájomné roztržky medzi ministrami ticho trpené premiérom nikam nevedie a priamo poškodzuje ekonomiku štátu,“ uviedol Skala.

Daňové opatrenia

UNAS spolu s Iniciatívou poľnohospodárov a Asociáciou Žltý anjel poukázali na postup susedného Poľska a Maďarska, kde vlády v reakcii na prudko rastúce ceny energií a pohonných hmôt prijali daňové opatrenia, ktoré viedli k reálnemu poklesu cien nafty a benzínu.


„Rozdiely v cenách sú tak markantné, že hrozí nákupná turistika v prihraničných oblastiach, čo znamená reálne straty daňových príjmov štátu a ďalšiu ranu podnikateľom pri strate tržieb,“ upozornil predseda UNAS. Ako dodal, pre rastúce ceny pohonných hmôt domáci dopravcovia nemôžu byť konkurencieschopní a nestačia platiť svoje záväzky.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie