• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Asociácia na ochranu práv pacientov má vykonávať funkciu pacientskeho ombudsmana, má vraj väčšie skúsenosti

Asociácia na ochranu práv pacientov má vykonávať funkciu pacientskeho ombudsmana, má vraj väčšie skúsenosti

Programové vyhlásenie vlády podľa predkladateľov obsahuje záväzok podporiť nezávislé financovanie pacientskych organizácií a tiež záväzok zákonom posilniť postavenie pacientskych organizácií pri tvorbe legislatívy.

Od začiatku budúceho roka má Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP) vykonávať funkciu pacientskeho ombudsmana.

Vyplýva to z legislatívneho návrhu, ktorý do parlamentu predložili poslanci Marek Krajčí (OĽaNO), Zuzana Šebová (Sme rodina), Vladimír Baláž (Smer-SD) a Richard Raši (Hlas-SD).

Úrad by viac zaťažil štátny rozpočet

Upozorňujú na to, že zriadenie Úradu štátneho ombudsmana by si vyžiadalo výrazne vyššie finančné náklady na štátny rozpočet. Parlament by sa mal návrhom zaoberať na schôdzi, ktorá sa začne 2. mája.

„Práve Asociácia na ochranu práv pacientov SR vykonáva tie funkcie, ktoré materiálne zodpovedajú úlohe pacientskeho ombudsmana,“ tvrdí štvorica poslancov.

Má skúsenosti i výsledky

Ako združenie zastrešujúce 50 organizácií pôsobiacich v oblasti ochrany práv pacientov má podľa nich dlhoročné praktické skúsenosti a výsledky, a svoju štruktúru a metódy práce plne prispôsobené potrebám efektívnej ochrany práv pacienta.


Programové vyhlásenie vlády podľa predkladateľov obsahuje záväzok podporiť nezávislé financovanie pacientskych organizácií a tiež záväzok zákonom posilniť postavenie pacientskych organizácií pri tvorbe legislatívy.


„Navrhovaný zákon odbremení štátnu správu od ekonomicky a organizačne nákladnejšej verzie, ktorá spočíva v zriadení nového úradu,“ dodali.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie