• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Antivaxeri protestujú pred obydliami lekárov, polícia je pripravená voči každému z nich zakročiť

Antivaxeri protestujú pred obydliami lekárov, polícia je pripravená voči každému z nich zakročiť

Protiprávne konania pred obydliami lekárov, ktorí sú ochotní podieľať sa na očkovaní nebude policajný zbor tolerovať.

15.7.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia bude v prípade protiprávneho konania „antivaxerov“ pred obydliami lekárov konať. Policajný zbor to uviedol v statuse na sociálnej sieti na profile Polícia Slovenskej republiky.

Policajti v statuse uvádzajú, že protesty proti očkovaniu pred obydliami lekárov monitoruje a nebude tolerovať prípadné porušenie zákonov zo strany protestujúcich.

„Nie je to tak dávno, keď sa v prvej vlne lekárom a odborníkom tlieskalo za ich prácu, obetu a vytrvalosť bojovať s pandémiou.

Dnes sú tu vďaka dezinformáciám malé skupiny ľudí, ktorí neváhajú ísť pred dom lekára a zasypať ho svojimi výhradami a natočiť si vzájomnú konfrontáciu na kameru,“ napísala polícia.

Viac o téme: Koronavírus

Obviňovať lekára z vraždy experimentálnou vakcínou je podľa nej úplne scestné a spoločnosť musí takéto konanie odsúdiť. Polícia pripomína, že sú to práve lekári, ktorí poskytovali zdravotnú starostlivosť všetkým občanom a počas prvej a druhej vlny pandémie boli práve lekári na hrane vyčerpania a kolapsu celého zdravotníckeho systému. Situácia bola napokon zvládnutá aj vďaka ich obetavosti a vytrvalosti.

Útoky na lekárov Heger považuje neprípustné a je z nich znepokojený

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje útoky skupiny obyvateľstva na lekárov za neprípustné a je z nich znepokojený a zarmútený. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti.


„Cieľom odborníkov je ľudí chrániť. Pracujú v záujme ochrany zdravia a života našich občanov, zdravia našej spoločnosti.

Dokážem si predstaviť, že ľudia s odborníkmi nie vždy súhlasia, no mali by sme sa rešpektovať,“ povedal premiér.


Heger považuje všetky ataky na odborníkov za hlboko neetické a neprípustné. Chce zároveň vyzvať prokuratúru a policajné zložky, aby tieto aktivity sledovali a zasiahli v prípadoch, keď by si to situácia vyžadovala.


Niektorí odborníci z radov doktorov sa v posledných dňoch stali obeťami protestujúcich, ktorí proti pandemickým opatreniam protestovali pred ich domovmi. Protesty sa uskutočnili napríklad pred miestom bydliska Vladimíra Krčméryho či Pavla Jarčušku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie