• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Američania zničili malvér Snake, ktorým ruská FSB kradla citlivé informácie z počítačových sietí krajín NATO

Američania zničili malvér Snake, ktorým ruská FSB kradla citlivé informácie z počítačových sietí krajín NATO

Hackeri podľa amerických predstaviteľov úspešne prenikli do citlivých dokumentov z krajín NATO a zamerali sa aj na vládne agentúry a ďalších v USA.

9.5.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo spravodlivosti v utorok oznámilo, že narušilo dlhotrvajúcu ruskú kyberšpionážnu kampaň. Tá kradla citlivé informácie z počítačových sietí v desiatkach krajín vrátane USA a ďalších členov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Prokurátori spojili špionážnu operáciu s jednotkou ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Hackeri pracovali zo zariadenia FSB

Obvinili pritom hackerov z krádeže dokumentov zo stoviek počítačových systémov patriacich vládam členov NATO, nemenovaného novinára z americkej spravodajskej organizácie, ktorý sa v práci venoval Rusku, a ďalších vybraných cieľov, o ktoré mal Kremeľ záujem.


Hackeri pracovali zo zariadenia FSB v ruskej Riazani, uviedlo ministerstvo.


„Už 20 rokov sa FSB spoliehala na malvér Snake pri vykonávaní kyberšpionáže proti Spojeným štátom a našim spojencom - ktorá sa končí dnes,“ vyhlásil tajomník generálneho prokurátora Matthew Olsen, ktorý vedie oddelenie národnej bezpečnosti ministerstva spravodlivosti.


Americkí predstavitelia uviedli, že škodlivý softvér Snake vyšetrovali asi desať rokov a začali ho považovať za najsofistikovanejší malvér, na ktorý sa ruská vláda spoliehala pri špionážnych kampaniach.

Malvér niekoľkokrát upravili

Jednotka FSB Turla, ktorú podozrievajú zo zodpovednosti za malvér, ho niekoľkokrát upravila a revidovala, aby sa vyhla jeho vypnutiu.


Ministerstvo spravodlivosti na základe príkazu od federálneho sudcu v Brooklyne tento týždeň spustilo podľa neho technologicky vyspelú operáciu pomocou špecializovaného nástroja s názvom Perseus, ktorý spôsobil, že malvér sa účinne zničil.

Federálni predstavitelia uviedli, že sú si istí, že na základe vplyvu ich činnosti tento týždeň FSB nebude schopná obnoviť malvér.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie