• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Aktivista chcel chrániť medveďa, ten ho však napadol. Život mu zachránil kolega

Aktivista chcel chrániť medveďa, ten ho však napadol. Život mu zachránil kolega

Medveď spôsobil ochranárovi poranenia na hlave, tele a končatinách a aktuálne sa zotavuje v nemocnici v meste Krosno.

Na 65-ročného ekologického aktivistu zaútočil počas víkendu medveď. Ako informovala TV Joj na svojom portáli Noviny.sk, život mu zachránil kolega Lukasz Synowiecki. Celý incident sa odohral v pohorí Bieszczady (Bukovské vrchy) na juhovýchode Poľska.

Spravili chybu

Synowiecki pripustil, že obaja urobili chybu. Snažili sa vytvoriť ochrannú zónu, ale obaja boli blízko k medvediemu brlohu, kde ho vyrušili. To šelmu vyprovokovalo a zaútočila na jedného z nich.

„Išli sme do lesa, aby sme overili, či rúbu stromy. Snažili sme sa zastaviť ťažbu dreva, pretože sme vedeli, že v okolí má brloh medveď. Práve preto sme úrady požiadali o vytvorenie osobitnej ochrannej zóny so zákazom vstupu. No nedopatrením a nepozornosťou sme sa ocitli príliš blízko brlohu, čo sme neplánovali,“ uviedol pre novinárov Synowiecki.

Medveď sa otočil k nemu

Medveď spôsobil ochranárovi poranenia na hlave, tele a končatinách a aktuálne sa zotavuje v nemocnici v meste Krosno. S kolegom urobili ďalšiu chybu, že sa rozdelili a v čase útoku boli od seba asi 100 metrov.

„Samotný útok som nevidel, len som počul krik a ryčanie zvieraťa. Sám som začal kričať a utekal som tým smerom, a v tej chvíli medveď prerušil útok,“ vysvetlil ochranár. Medveď sa totiž otočil k nemu a vydal sa k nemu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie