• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Aké tržby mali minulý rok prevádzkovatelia mobilných odberových miest? Nemocnice na tom boli najlepšie

Aké tržby mali minulý rok prevádzkovatelia mobilných odberových miest? Nemocnice na tom boli najlepšie

Prevádzkovatelia mobilných odberových miest (MOM) v roku 2020 získali z jedného eura tržieb necelých 7 centov, v roku 2021 to bolo 11 centov zisku. Ich celkové tržby v roku 2021 vzrástli o 29 percent medziročne.

„Najvyššie tržby, prirodzene, dosahovali nemocnice. Išlo o milióny eur,“ uvádza sa v analýze spoločnosti Finstat, ktorá skúmala finančné výsledky prevádzkovateľov mobilných odberových miest.

Ako vysvetľuje Finstat, od novembra 2020 začali vznikať mobilné odberové miesta, ktoré prevádzkovali nemocnice, mestá alebo obce, ale aj súkromné spoločnosti. Povolenie na prevádzku dostalo vyše 2,6 tisíca MOM. Otvorilo sa približne len 700 miest, ktoré mali okolo 400 prevádzkovateľov.

Finstat analyzoval 290 reálnych prevádzkovateľov. Z nich 24 spoločnostiam sa podarilo viac ako zdesaťnásobiť tržby z predchádzajúceho roka. Ďalších 110 spoločností viac ako zdvojnásobilo tržby.


Najväčší prírastok tržieb mala spoločnosť Váš Lekár, ktorá prevádzkovala 100 odberových miest a štyri očkovacie centrá. Jej tržby vzrástli z 241-tisíc eur v roku 2020 na 9,7 milióna eur v roku 2021.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie