• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Ak nedôjde k výmene premiéra, strana Sloboda a Solidarita odíde z vlády, potvrdila Zemanová

Ak nedôjde k výmene premiéra, strana Sloboda a Solidarita odíde z vlády, potvrdila Zemanová

SaS rešpektuje rozdelenie síl v parlamente a post premiéra patrí hnutiu OĽaNO.

21.3.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka poslaneckého klubu v NR SR a členka predsedníctva SaS Anna Zemanová potvrdila, že ak nedôjde k zmene na poste premiéra, strana Sloboda a Solidarita (SaS) odchádza z vlády.

Doplnila, že rešpektujú rozdelenie síl v parlamente a post premiéra patrí hnutiu OĽaNO. Zemanová to povedala v nedeľňajšej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) o 5 minút 12.

Boris Kollár si vie predstaviť trojkoalíciu bez SaS, odchod Matoviča nemusí vyriešiť problémy

Hnutie Sme rodina je za štvorkoalíciu. V dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Podotkol, že to deklaroval aj na koaličnej rade. Vie si predstaviť aj trojkoalíciu v zložení Sme rodina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Za ľudí.

Dvojkoalíciu si predstaviť nevie

Dvojkoalíciu a menšinovú vládu si predstaviť nevie. Odchod premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) by podľa neho nemusel vyriešiť problémy. Ak by sa do parlamentu vrátil aj predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, presunuli by sa do Národnej rady SR (NR SR) alebo na koaličnú radu. Niektorí koaliční partneri by mali podľa Kollára ustúpiť zo svojich eg a pozerať sa na záujmy Slovenska. Zdôraznil, že on nenapáda žiadnymi statusmi koaličných partnerov. Myslí si, že sa „z toho ľudia nenajedia".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie