• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

365.bank emituje ďalší balík MREL dlhopisov. Historicky prvýkrát budú určené pre retailových investorov

365.bank emituje ďalší balík MREL dlhopisov. Historicky prvýkrát budú určené pre retailových investorov

Po troch predchádzajúcich úspešných emisiách nezabezpečených dlhopisov, tzv.

28.9.2023 (SITA.sk) - Ide o emisiu v objeme 12,5 miliónov eur, ktorá je historicky po prvýkrát určená retailovým klientom. Menovitá hodnota jedného dlhopisu je 30 000 eur s výnosom 5% p.a. a trojročnou splatnosťou. Prostriedky z emisie budú použité na financovanie obchodných aktivít banky.

MREL dlhopisy vydávajú banky za účelom splnenia požiadaviek na vlastné zdroje a oprávnené záväzky emitenta. Ide o regulatórnu povinnosť, v zmysle ktorej 365.bank v predchádzajúcich rokoch úspešne umiestnila už tri emisie. Išlo o senior nezabezpečené dlhopisy MREL v celkovej výške 125 miliónov eur, na ktoré nadväzuje aktuálnou emisiou v objeme 12,5 milióna. Kým však do prvých troch emisií mohli investovať výlučne korporátni investori, dlhopisy z aktuálnej emisie sú určené pre retailových klientov.

"365.bank v čase svojich historicky najlepších hospodárskych výsledkov vytvára priestor podieľať sa na ďalších úspechoch banky aj fyzickým osobám. MREL dlhopisy, ktoré sú určené spravidla zahraničným investorom a korporáciám prinášame v najnovšej emisii retailovým klientom, tj. fyzickým osobám. Naši klienti sa tak môžu podieľať na našich úspechoch spoločne s nami s veľmi zaujímavým až 5 %-ným ročným výnosom," hovorí Andrej Zaťko, CEO 365.bank.

V prípade MREL dlhopisov sa jedná o konzervatívny typ cenného papiera, a tak je investícia určená pre neprofesionálnych investorov. V čase vysokej inflácie navyše môže byť vhodným nástrojom na zhodnotenie voľných finančných prostriedkov a diverzifikáciu portfólia. Menovitá hodnota jedného dlhopisu je 30 000 eur s výnosom 5% p.a. a s trojročnou splatnosťou. Dlhopisy budú voľne obchodovateľné na Bratislavskej burze.

V nasledujúcich rokoch banka plánuje lineárny nárast emisií nástrojov oprávnených pre MREL. V súčasnosti pritom plní a vysoko prevyšuje regulatórne požiadavky na vlastné zdroje, aj na kombinovaný kapitálový vankúš. Minulý rok uzavrela so 60 %-ným nárastom zisku na úrovni viac ako 93 mil. eur, čím prekonala priemer sektora.

Disclaimer:

S investovaním do dlhopisov je vo všeobecnosti spojené riziko. Na rozdiel od vkladových produktov, dlhopisy nie sú chránené Fondom ochrany vkladov. Viac info na https://365.bank/investori

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie